Talentovaný mladík totálne zavrhol svoj klub: Manchestru United dal košom!

Hrať za Manchester United je snov miliónov futbalistov po celom svete. 21-ročný Josh Harrop túto možnosť mal, no klub sa rozhodol opustiť. Pred Manchestrom United uprednostnil klub z nižšej ligy.

Josh Harrop prišiel do slávneho klubu ako 16-ročný a prešiel si tu viacerými úrovňami. Poslednú sezónu strávil v “U23” Manchestru United v Premier League 2. José Mourinho dal v prvom tíme Harropovi šancu len raz, keď mu umožnil odohrať celý zápas proti Crystal Palace. Bol to však len zápas posledného kola, keď sa rozhodol opory šetriť na finále Európskej ligy proti Ajaxu.

Harropovi vyšla premiéra dokonale, veď pri výhre 2:0 strelil hneď v 15. minúte gól. Vtedy však nik netušil, že to bude zároveň aj jeho derniéra. Mladík nečakane odmietol predĺžiť s klubom kontrakt a rozhodol sa uprednostniť odchod do Prestonu, ktorý skončil v uplynulej sezóne na 11. mieste v druhej najvyššej anglickej súťaži.

“Som vo veku, keď potrebujem hrať, no neustále nastupovať za druhý tím nebolo pre mňa dobrým riešením. Viem, že chcem byť členom prvého tímu, len tak môžem napredovať. Toho by som sa ani v budúcej sezóne v Manchestri United nedočkal, podmienky v ponúknutej zmluve boli pre mňa neprijateľné,” povedal mladý Angličan, ktorý sa tak môže stať hviezdou druholigového klubu, ktorému v minulej sezóne chýbalo výraznejšie ofenzívne eso. Najlepším strelcom Prestonu v sezóne 2016/17 bol Hordan Hugill, ktorý v 44 zápasoch strelil 12 gólov. A ktovie, možno o pár rokov bude Harropova hodnota 100 miliónov eur.

[poll id=”170″]

Zdroj: sportbible.com | Foto: Twitter