Talianska legenda o Ronaldovi: “Ak chce odísť z Realu, u nás mu dáme dostatok priestoru!”

Po tom, čo španielski prokurátori obvinili Cristiana Ronalda z daňových podvodov v hodnote 14,7 milióna € a následných špekuláciách o odchode Portugalca z Madridu, sa vynorilo množstvo ponúk na prestup. V podobnom duchu sa vyjadrila aj talianska futbalová legenda Alessandro Del Piero.

Hlasy okolo odchodu Ronalda z Madridu už síce nie sú také hlasné, no samotný hráč sa ešte k svojej budúcnosti oficiálne nevyjadril. Momentálne ťahá svoj národný tím na Pohári konfederácií a finálne stanovisko zrejme zaujme po návrate z Ruska. Podľa bývalého hráča Juventusu by však mal Cristiano Ronaldo zvážiť ponuky od ostatných klubov a mal by sa pripojiť k hráčom “Starej dámy”: “Ak Cristiano nie je v Reale Madrid šťastný a chce odísť, Juventus má pre neho veľa priestoru.”

Del Piero, ktorý bol ako hráč pri zatiaľ poslednom triumfe Juventusu v Lige majstrov v roku 1996, sa vyjadril aj k finálovému zápasu v Cardiffe. Jednou z ústredných postáv zápasu bol aj Cristiano Ronaldo, ktorý turínskemu klubu strelil 2 góly. “Dúfame, že Ligu majstrov vyhráme znovu,” vyslovil nádeje do budúcnosti Del Piero. A či Juventusu vyhrať vytúžený tretí titul v Champions League pomôže aj Cristiano Ronaldo je však nanajvýš otázne. V dejinách futbalu sme boli neraz svedkami aj menej pravdepodobných prestupov.

Alessandro Del Piero

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter