Ťažko napodobiteľné: Pozrite, čo sa stalo po odchode Moratu!

Má stále len 27 rokov, no už teraz sa španielsky útočník Álvaro Morata zapísal kontroverzným spôsobom do dejín madridských veĺkoklubov. Stalo sa tak po tom, ako zamieril na drahé hosťovanie do Juventusu.

Morata sa stal vôbec prvým futbalistom v histórii, ktorý dvakrát odišiel z Realu i Atlética Madrid zároveň. Jeho kariéra je vskutku nevídaná, veď aj jeho nový zamestnávateľ – Juventus, nie je preňho úplne nový. Strávil tu totižto dve sezóny. Vráťme sa však na začiatkom jeho kariéry, aby sme sa pozreli podrobne na jeho zvláštnu kariéru.

V roku 2007 ako 14-ročný odišiel z akadémie Atlética do Getafe, odkiaľ ešte ako neplnoletý zamieril do Realu Madrid. Tam sa dostal do pozornosti mládežníckych reprezentačných trénerov a postupne aj nakukol do B-tímu a napokon aj A-tímu. V roku 2014 však prestúpil do Juventusu. Na veľké prekvapenie mnohých avšak v lete 2016 prikývol na opätovnú ponuku Realu.

V sezóne 2016/17 strelil slušných 20 gólov a jeho potenciál sa konečne začal naplno prejavovať. No na ešte väčší údiv hráč v priebehu troch rokov po druhýkrát opúšťa slávny veľkoklub a mieri do Anglicka, kde ho získava Chelsea. Tu však herne nevyniká a následne mieri “domov” do Atlética Madrid. Fanúšikovia sú v rozpakoch. Vrátil sa im stále len 25-ročný hráč, ktorý hrával za klub ešte ako dieťa, no zároveň bol dvakrát členom Realu Madrid.

Každopádne, Atlético po jednej sezóne uplatnilo na Moratu opciu a v júli 2019 sa stáva nadobro kmeňovým hráčom celku vedeného Diegom Simeonem. Že by tu pobudol dlhšie? Ale kdeže, Morata mieri na hosťovanie do starého-známeho turínskeho veľkoklubu, kde sa stretne opäť s Cristianom Ronaldom. Atlético tak opúšťa po druhýkrát, aby sa stal po druhýkrát hráčom Juventusu. Kto by sa v ňom vyznal? Každopádne sa naskytá otázka: „Čaká na ponuku Chelsea?“ Tam totižto zatiaľ pôsobil len raz, aké neobvyklé…

Len dodajme, že celkovo už odohral 437 profesionálnych súťažných zápasov a strelil v nich slušných 166 gólov, hoci najviac za Béčko Realu.

Álvaro Morata v drese ChelseaZdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter