Ťažko pochopiteľné: Úspešný hokejový tréner končí!

Trénerské výmeny zvyčajne prichádzajú v čase, keď tím nedosahuje požadované výsledky, poprípade, ak zamestnávateľ a tréner nenájdu spoločnú reč po vypršaní kontraktu. V Tipsport lige sa však udial trošku iný prípad.

Vedenie celku z Banskej Bystrice sa rozhodlo neponúknuť nový kontrakt súčasnému trénerovi kanadského pôvodu Danovi Cemanovi. Ako informovala oficiálna stránka slovenského hokeja Hockeyslovakia.sk, riaditeľ najlepšieho domáceho klubu sa poďakoval Cemanovi za jeho kvalitne odvedenú prácu, no nový kontrakt mu už ponúknutý nebol.

Dan Ceman pritom prišiel do stredoslovenského celku v lete 2018 a v prvej sezóne získal titul, zatiaľ čo v tej druhej bola opäť HC Banská Bystrica na čele súťaže, no pre koronavírus sa nemohla pokúsiť získať štvrtý titul v rade. 46-ročný Kanaďan získal v minulosti ako tréner napríklad aj dva tituly v dánskej lige s tamojším popredným celkom SønderjyskE. Kto bude v nasledujúcej sezóne viesť klub, za ktorý pochopiteľne môžete hlasovať aj vo veľkej ankete o najobľúbenejší slovenský hokejový klub, zatiaľ nie je známe.

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto: Twitter, Facebook/HC05BanskaBystrica