Ťažko uveriteľné, no pravdivé: Kto chytal za Rio Ave v sezóne 12/13?

Na futbalovom klube Rio Ave FC nie je nič zvláštne. Po lepších rokoch sa aktuálne nachádza len v druhej portugalskej lige, kde bojuje o návrat medzi elitu. Avšak, v sezóne 2012/13 bojovalo o pohárovú Európu, ktorá mu napokon unikla o jediné miesto a štyri body.

Čo je však oveľa zaujímavejšie ako “suchý fakt”, že klub obsadil v sezóne 2012/13 konečné 6. miesto v Primeira lige? No, určite najpozoruhodnejšie vyznieva pohľad na brankársky post Ria Ave. A nielen na post jedničky, ale aj na post dvojky.

Ešte v sezóne 2011/12 hájil svätyňu tohoto klubu málo známy brazílsky brankár Huanderson, aby v lete nastal prievan. Klub angažoval zdarma 18-ročného Edersona. Áno, presne toho, ktorý je teraz hviezdou v Manchestri City. Avšak, do klubu prišiel formou hosťovania aj 19-ročný Jan Oblak. Áno, presne ten, ktorý je stálicou Atlética Madrid.

Práve Jan Oblak nastúpil do 31 duelov, zatiaľ čo Ederson dostal príležitosť len štyrikŕat. Slovinský brankár sa po roku vrátil do svojho materského klubu a Ederson začal dostávať viac príležitostí, aby, paradoxne, neskôr v Benfike vystriedal Jana Oblaka. Celkom zvláštna paralela. Nemyslíte?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Oblak (@oblakjan)

Zdroj: National-football-teams.com | Foto: Instagram/Rioavefc