Ťažšia otázka, ako sa zdá: Kto je skutočným tenisovým “GOAT”?

Každý šport a každá doba majú svoje ikony. Dlhoročná dominancia tria Federer, Nadal, Djokovič, navyše v “modernej dobe” presvedčila prakticky všetkým o tom, že práve oni traja sú najlepšími tenistami dejín.

Kto je ale ten najlepší z nich troch? Táto otázka asi naveky ostane len otázkou s otvoreným záverom. Mnohí dlho ukazovali prstom na švajčiarskeho džentlmena, no fenomenálne výkony a pokorenia Federerovho počtu triumfov na grand slamoch napovedajú, že Nadal ani Djokovič nie sú nijaké “dvojky”.

Aké kritérium alebo kritériá sú tie rozhodujúce, aby sme vybrali jedného z nich?

Federer vyhral najviac turnajov, no ak sa pozrieme na tabuľku vyššie, uvidíme, že vyhral najmenej grand slamov aj Mastersov 1000. Navyše, s oboma má negatívne zápasové bilancie.

Grandslamom kraľuje Nadal, no nutno dodať, že najmä vďaka French open. Zároveň však u nikoho nikdy nebola taká dominancia, ako u Nadala na antuke. Ako jediný z nich vyhral olympiádu, no naopak, koncoročný turnaj majstrov neovládol. Jeho “kolegovia” po šesť krát.

Že by bol nakoniec TOP Djokovič? V jeho prospech hovorí fakt, že je suverénne najdlhšie jednotkou, s oboma má lepšie vzájomné zápasy, no pre zmenu nutno dodať, že suverénom sa stal až v čase, keď Nadal a Federer pre zranenia ustupovali zo slávy.

Z tohoto uhla pohľadu je teda asi objektívne povedať, že jedného nemožno “spravodlivo” určiť ako toho najlepšieho z nich.

Lúčiaci sa Federer: Neskutočné výmeny i nečakané skutočnosti!

Zdroj: Športový Magazín | Foto: YouTube