Tento nenápadný hráč zmenil Real Madrid, tvrdí Fernandinho z Manchestru City!

Brazílsky defenzívny záložník Fernandinho, ktorý momentálne háji farby Manchestru City, nešetril slovami chvály na svojho krajana a kolegu z reprezentácie. Podľa neho svojou hrou pretvoril Real Madrid.

Real Madrid, ktorý ako jediný klub v novodobej histórii Ligy majstrov obhájil trofej, našiel svoj kľúč k úspechu v Brazílčanovi Casemirovi. Aspoň podľa Fernandinha, ktorý sa ďalej domnieva, že Casemiro je jedným z najlepších hráčov na pozícii defenzívneho záložníka. “Casemiro totálne zmenil Real Madrid. V posledných dvoch alebo troch rokoch hráva pravidelne a dáva im obrovskú stabilitu, rovnako tak Brazílii,” rozplýval sa nad svojím reprezentačným kolegom 32-ročný futbalista Citizens.

“Som za neho veľmi šťastný, že bol schopný odísť z Brazílie, aby ukázal svoju hodnotu. Je jedným z najlepších hráčov na svojej pozícii vo svetovom futbale,” pokračoval Fernandinho. Zdá sa, že na jeho slovách predsa len bude niečo pravdy. Hoci nenápadný Casemiro stojí v tieni hviezd, akými sú Cristiano Ronaldo, Gareth Bale či Sergio Ramos, počas posledných dvoch víťazných sezón bol neoddeliteľnou súčasťou základnej zostavy v zápasoch Ligy majstrov.

Casemiro prišiel v roku 2013 na hosťovanie do rezervy Realu Madrid z brazílskeho São Paula. Po polročnom hosťovaní do Realu prestúpil natrvalo za 6 miliónov € a hneď vo svojej prvej sezóne získal trofej Champions League. Po následnom ročnom hosťovaní v Porte sa vrátil do Španielska a stal sa jedným zo základných kameňov zostavy Zinedina Zidana.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter