Tento obchod Real nemôže myslieť vážne: TOP hráča chce vymeniť za hviezdu Tottenhamu!

Real Madrid sa počas aktuálnej sezóny v La Lige trápi. V šiestich zápasoch zaváhal až trikrát, keď dvakrát remizoval a raz dokonca prehral. Paradoxne, to všetko na domácej pôde.

Real má síce problémy aj v obrane, no trápi sa najmä v koncovke, keď má na svoje pomery slabý priemer 1,83 gólu na zápas. Pre porovnanie, prvá Barcelona strieľa v priemere viac ako tri góly v každom stretnutí. Podľa britského denníka Daily Star chce “Biely balet” vyriešiť svoj problém tým, že dodá ofenzíve viac kreativity. A to tak, že už v zime bude chcieť priviesť posilu zvučného mena.

Kráľovský veľkoklub sa totiž údajne pokúsi získať 21-ročného útočne ladeného záložníka Dele Alliho z Tottenhamu Hotspur. Predseda “Kohútov” Daniel Levy si však za anglického reprezentanta predstavuje minimálne 115 miliónov libier. Sumu za hráča vraj Real bude chcieť skresať tým, že na oplátku ponúkne svojho stredopoliara Matea Kovačića. O 23-ročnom chorvátskom reprezentantovi sa hovorí, že sa má v klube časom stať náhradou za svojho krajana Luku Modrića a je veľkým prísľubom do budúcnosti. Kovačić je síce na listine zranených hráčov, no takmer vždy keď nastúpi, odohrá viac než dobrý zápas.

Dele Alli

Hoci je Dele Alli skvelý hráč, výmena za Kovačića + stále veľký finančný doplatok pre Real nedáva príliš zmysel. Na Alliho poste totiž v Reale hráva Isco, ktorý podáva fantastické výkony. Alli občas v Tottenhame naskočí aj poste ľavého krídla, tam však má kráľovský klub Cristiana Ronalda či Marca Asensia. “Los Blancos” by sa teda radšej mali poobzerať po hrotovom útočníkovi, kde ich po odchode Álvara Moratu a slabej forme momentálne zraneného Benzemu tlačí topánka najviac.

 

Mateo Kovačić

Zdroj: Dailystar.co.uk | Foto: Twitter