Thierry Henry narovinu: V Premier League je iba jeden útočník svetovej extratriedy!

Hoci bývalý francúzsky superstrelec Thierry Henry už ukončil aktívnu kariéru, pri futbale ostal aj naďalej. Momentálne pôsobí ako druhý asistent trénera v reprezentácii Belgicka.

Legenda londýnskeho Arsenalu opustila Premier League v roku 2007 a v drese “Kanonierov” sa Henry objavil ešte počas krátkeho hosťovania v januári 2012. Majster sveta z roku 1998, ktorý za Arsenal v Premier League nastrieľal fantastických 175 gólov, sa vyjadril k súčasným útočníkom v najvyššej anglickej súťaži.

V rozhovore pre televíziu Sky Sports však povedal, že momentálne je v Premier League iba jediný útočník svetovej extratriedy: “Jediný, kto je svetová extratrieda alebo ktorý bol svetová extratrieda, je Sergio Agüero, kvôli tomu, čo v tejto lige dokázal a každým rokom dlhodobo dokazuje. Vyhral tu ligu. Musíte mu dať trochu kreditu. Myslím, že občas obchádzame Agüera, akoby ani nebol.”

Sergio Agüero

Vo svojej výpovedi pokračoval a spomenul aj ďalších útočníkov: “V Premier League, na medzinárodnej scéne, v Lige majstrov, koľkokrát a počas koľkých rokov? To sú faktory, o ktorých hovoríme. Lukaku len teraz prišiel do Manchesteru United, príliš toho v Lige majstrov neodohral. Harry Kane, ten mal krátku sezónu v Lige majstrov. Krátku v Európskej lige a aj na Eure. Morata vysedával na lavičke v Madride. Mal síce dobrý rok v Juventuse, avšak hral po boku Llorenteho alebo Téveza. Ale oni sa na tú úroveň dostanú a mali by sme byť radi, že týchto hráčov máme v lige,” vyjadril Henry napokon nádej, že aj ostatní útočníci raz dosiahnu úroveň Sergia Agüera.

Romelu Lukaku
Álvaro Morata

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter