Tichá závisť Slovákov: Česi ho akože vôbec nepotrebujú?

Pomaly sa nám blížia MS v hokeji, ktoré tento rok bude hostiť Lotyšsko. Naša reprezentácia bude mať zrejme za cieľ postúpiť zo skupiny, čo sa jej v ostatných rokoch nedarilo. Tá česká zase bude veriť, že po desaťročí konečne získa medailu. Je avšak medzi našimi výbermi taký veľký rozdiel?

Kto videl dva vzájomné duely našich krajín v ostatných dňoch, povedal by si, že ten rozdiel nie je nejaký výrazný. Predsa len, výsledky 2:0 a 2:1 v prospech Česka neboli nijakou hanbou, navyše, štatistiky boli takmer vyrovnané. Realita je ale taká, že Česi sa môžu tešiť na to, že im príde ešte oveľa viac posíl, napríklad aj z NHL. O tom my môžeme aktuálne len snívať.

Najnovšie sa v českých médiách navyše diskutje o tom, prečo národný kouč Filip Pešan ani len nezavolal 157-násobného reprezentanta (a kapitána z MS 2018) Romana Červenku. 35-ročný útočník má pritom za sebou ďalšiu vydarenú sezónu v švajčiarskej lige v drese Rapperswilu. S bilanciou 16+35 v 49 dueloch základnej časti obsadil v produktivite kvalitnej súťaže výborné 5. miesto. Červenka má navyše bohaté skúsenosti aj z KHL (177 bodov v 218 zápasoch), v minulosti okúsil i NHL a je majstrom sveta z roku 2010.

Ak je takýto hráč českému trénerovi málo, koho teda povolá? Alebo mu len nevyhovuje jeho štýl hry či nebodaj vek? Ťažko povedať, no je isté, že slovenský fanúšik si zrejme len musí povzdychnúť, že niekoho, ako je Roman Červenka, by v národnom výbere uvítal všetkými desiatimi.

Červenka behom pôsobenia v NHL

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Eliteprospects.com, Blesk.cz | Foto: Twitter