TITUL A INDIVIDUÁLNA TROFEJ: DOČKÁME SA AJ REKORDNÉHO PRESTUPU?

24-ročný útočník je najlepším strelcom talianskej najvyššej súťaže v tejto sezóne, keď v 21 zápasoch skóroval 19-krát a stal sa aj napriek tomu, že v úvode laboroval so zranením, dôležitou súčasťou Neapola. Ten si vypracoval pôsobivý 15-bodový náskok na čele tabuľky.

Nigerijský útočník Victor Osimhen, ktorý bol v Ríme, aby si prevzal ocenenie za najlepšieho zahraničného športovca roka v Taliansku, povedal, že chce priniesť titul pre fanúšikov Neapola, no pozeral sa aj ďalej do budúcnosti.

Osimhen sa k Neapolu pridal v roku 2020 z Lille. Tento rok má na svojom konte 19 gólov v lige. Neapol si vybudoval 15-bodový náskok v boji o prvý titul od čias Diega Maradonu. Legenda Argentíny, Maradona, priviedol klub k jeho jediným dvom titulom v rokoch 1987 a 1990. “Keď hovoríme o Neapole, prvý hráč, ktorý prichádza na myseľ fanúšikom, je Maradona. Aj keď by sme mohli získať Scudetto, nemôžeme sa porovnať s tým, čo Maradona pre tento klub urobil, je viac ako legenda. V tejto sezóne sme dosiahli dosť dobré výsledky, ale nepovažujem sa za ikonu, kým nedosiahneme cieľ,” povedal Osimhen.

Manchester United, Chelsea a Arsenal sa spájajú so snahou získať  nigérijského útočníka, pričom každý z tímov potrebuje do budúcej sezóny osvedčeného strelca s 20 gólmi za sezónu. Victor Osimhen:Veľmi tvrdo pracujem, aby som si splnil svoj sen hrať jedného dňa v Premier League!” Avšak, akákoľvek takáto zmluva s Neapolom by pravdepodobne prekročila hranicu 100 miliónov libier a dokonca by mohla prekonať britský rekord v prestupe hráčov vo výške 107 miliónov libier, ktorý zaplatila Chelsea Benfike za Enza Fernandeza v januári tohoto roka .

Zdroj: Dailymail.co.uk Foto: Twitter