Titul pre Man Utd? Jasné slová skúseného Nemanju Matića!

32-ročný niekdajší hráč Košíc Nemanja Matić čoskoro odštartuje svoju štvrtú sezónu v drese Manchestru United, no stále sa neradoval zo žiadnej trofeje. Koncom predošlého ročníka ukázali “červení diabli” solídny progres a nielenže sa kvalifikovali do Ligy Majstrov, ale navyše opäť po dlhých rokoch predvádzali aj slušné výkony a súperi mali pred nimi rešpekt.

Zrejme to cíti podobne aj srbský matador, ktorý behom tých troch sezón naskočil do 121 duelov. „Počínajúc budúcou sezónou neexistujú už žiadne výhovorky. Musíme ísť naplno a bojovať o titul, pretože mám pocit, že v tej minulej sme množstvo zápasov a tým aj bodov stratili príliš lacno,“ povedal pre médiá Matić, ktorý v rokoch 2015 a 2017 slávil titul z Premier League vo farbách Chelsea.

Manchester United skutočne aj vďaka Brunovi Fernandesovi a hernému progresu Paula Pogbu po dlhých mesiacoch absencie hrali veľmi dobre, no je otázkou, či je dlhodobo schopný konkurovať obhajcovi z Liverpoolu, Manchestru City či solídnej posilňujúcej sa Chelsea. Nehovoriac o tom, že minimálne do bojov o TOP4 určite opäť budú chcieť prehovoriť aj Tottenham s Arsenalom. Naopak, United zatiaľ nedoviedol ani jednu posilu, pričom na niektorých postoch by rohodne potreboval zvýšiť konkurenciu.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter