To by bola bomba: Zamieri Halák do špičkového klubu v NHL?

Jaroslav Halák stále nevie, kde bude v sezóne 2023-24 chytať. CHce ostať v NHL, no vzhľadom na jeho vek nie je veľa tímov, ktoré by mu boli ochotné ponúknuť slušný kontrakt. Už v minulej sezóne bol 12. najstarší hráč v súťaži, medzi brankármi štvrtý.

Najnovšie špekulácie ho ale posielajú rovno za Tomášom Tatarom do Colorada Avalanche, ktoré bude patriť k úzkej skupine kandidátov na Stanley cup.

Dôvodom má byť skutočnosť, že klub dlhodobo nemá stabilného druhého brankára, keďže český gólman Pavel Francouz je aktuálne zranený a zdratovné komplikácie ho pustili za ostatné tri roky do menej než štyroch desiatok duelov, jednu sezónu vynechal dokonca úplne.

„Hovoríme o záložnom brankárovi, takže to nemusí byť druhý Patrick Roy. Len musí vedieť hrať konzistentne. Najdôležitejšie je, že záloha musí byť pripravená zasiahnuť do zápasu. Halák to určite neraz dokázal počas svojej 17-ročnej kariéry, keď má na konte 295 víťazstiev a 581 vystúpení. Pokiaľ zostane zdravý, mohol by byť slušným doplnkom pre Avalanche pre túto sezónu,” píše známy hokejový portál The Hockey Writers.

Ako sa však Colorado rozhodne a či vôbec jeho vedenie o našom brankárovi uvažuje, je druhá vec. Isté ale je, že má jasnú jednotku v ruskom brankaŕovi Alexandarovi Georgievovi, zatiaľ čo v minulej sezóne okrem neho chytal aj Francouz (16 zápasov) a šancu na 1-3 zápasy dostali ďalší traja brankári vrátane Justusa Annunena, ktorého si v roku 2018 vybralo Colorado v 3. kole a zrejme práve on bude (ak niekoho klub neprivedie) dvojkou.

Päť istých, ďalší s otáznikmi: Koľko budú zarábať Slováci v NHL 2023-24?

Zdroj: Šport | Foto: Instagram