To je ale turbulencia: ŠIesty posun Prešovčanov za 10 rokov?

Tatran Prešov mal na dosah ešte pár kôl pred koncom 2. ligy priamy postup z 1. miesta. Napokon však miestenku do Fortuna ligy získali FC Košice, ktoré lepšie zvládli záver ročníka.

Nádeje Prešova na postup ale nevyhasli. Druhý tím súťaže hrá baráž proti predposlednému tímu z Fortuna ligy a práve touto cestou sa môže tím z tretieho najľudnatejšieho mesta Slovenska prepracovať medzi elitu.

Úvodný zápas pred viac ako 1300 divákmi pritom Prešov zvládol a gólom stopéra Martina Barana vyhral nad Vionom Zlaté Moravce 1:0. Skúsený 35-ročný stopér si pritom najvyššiu súťaž v Prešove zahral už aj pred vyše desaťročím.

Samotný prešovský futbal si ale prechádza mimoriadne turbulentnými rokmi. Od roku 2013 sa už päťkrát presúval medzi súťažami. V roku 2013 vypadol do 2. ligy, v roku 2016 postúpil medzi elitu, v roku 2018 vypadol do 2. ligy a následne v roku 2019 do 3. ligy.

Už na jeseň 2019 viedol 3. ligu východ, no pre covid sa súťaž nedohrala. Postupu sa napokon dočkal až v roku 2022 a teraz je posledný krok od Fortuna ligy, ktorú hral naposledy v sezóne 2017-18.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FC Tatran Prešov (@fctatranpresov)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram