To snáď ani nie je pravda: Neuveríte, koľko bude iba 17-ročný Vinícius zarábať v Reale!

Písal sa dátum 23. mája 2017 a Real Madrid oficiálne získal do svojich služieb vtedy iba 16-ročného Viníciusa Júniora. Šikovný ľavý krídelník je v rodnej Brazílii považovaný za nástupcu Neymara a madridský Real o neho s ostatnými klubmi zviedol veľký boj.

Ten napokon vyhral vďaka čiastke, ktorú predstaviteľom jeho Flamenga položil na stôl – rovných 45 miliónov eur!17-ročný Vinícius je aj napriek mladému veku pevnou súčasťou základnej zostavy Flamenga, ktoré pôsobí v kvalitnej brazílskej najvyššej súťaži.

V tej by mal pokračovať aj naďalej, dokým tamojšia sezóna neskončí, a potom sa vedenie Realu rozhodne, či už je na najvyššiu španielsku súťaž dostatočne pripravený. O tom, že Real Madrid spravil všetko pre to, aby Viníciusa získal, hovorí aj výška jeho platu, ktorý má v kráľovskom veľkoklube poberať. Brazílska verzia portálu Goal.com totiž hovorí o sume neuveriteľných 7,5 milióna eur ročne.

To je viac, než poberajú napríklad Marco Asensio, Casemiro, Dani Carvajal a mnohí ďalší. Pred niekoľkými rokmi šokoval prípad platu iného talentu z Realu Martina Odegaarda, ktorý s klubom vo svojich 16 rokoch podpísal kontrakt na 3,5 milióna ročne. Vinícius má za sezónu teda poberať viac ako dvakrát viac než talentovaný Nór.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, YouTube.com