To vážne? Ancelotti chce vykúpiť bývalých hviezdnych zverencov!

60-ročný Carlo Ancelotti patrí medzi najslávnejších manažérov všetkých čias. V decembri minulého roka prevzal Everton, predtým však viedol aj AC Miláno, PSG, Real Madrid, Juventus, Bayern, Chelsea či Neapol. Teraz má podľa britských médií poriadne ambiciózny plán.

Everton patrí dlhodobo vrámci Premier League medzi poprednejšie celky, no na rozdiel od Tottenhamu či Leicestru sa nikdy v ostatných rokoch nedokázal infiltrovať medzi tú najužšiu špičku. Ligu majstrov si zahral naposledy v roku 1971, keď to dotiahol do štvrťfinále. V sezóne 2005/06 si ju mohol zahrať, no v 3. predkole nestačil na Villarreal. Odvtedy sa márne snaží skončiť sezónu v TOP4, od roku 2015 skončil najlepšie na 7. mieste.

A to v ostatných rokoch vynaložil veľké peniaze na posily, medzi ktoré patria Richarlison, Sigurdsson, Mina, Digne, Klaassen, Tosun, Walcott či Schneiderlin. Počas letného prestupového leta sa chce Ancelotti, ktorý zatiaľ nemal možnosť nejako značne posilniť zostavu, pokúsiť “vykúpiť” dvoch takpovediac nechcených hráčov Realu Madrid.

Nimi majú byť hviezdne ofenzívne esá Gareth Bale a James Rodríguez. Bale bol práve Ancelottim privedený v roku 2013 do Realu Madrid, zatiaľ čo James o rok neskôr. Toho si navyše taliansky manažér doviedol v lete 2017 formou hosťovania aj do Bayernu.

Koľko peňazí však dostane od vedenia Evertonu a či takí zvuční hráči budú ochotní prestúpiť do celku, ktorý si zrejme ani len nezahrá v pohárovej Európe (veď priebežne je dvanásty), je viac než len otázne. 

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter