To vážne? Chelsea plánuje získať posilu na nečakaný post!

Chelsea je úradujúcim víťazom Ligy Majstrov UEFA a aj vďaka tomu má nejaké tie extra peniaze, ktoré by mohla využiť na prípadné posily. Mnohí by si zrejme vedeli predstaviť posilnenie iných postov, no anglické médiá informujú, že londýnsky gigant monitoruje situáciu okolo futbalistu, ktorého hodnota má byť až 60 miliónov eur.

Na tom, že hráča, akým je 22-ročný full-back Achraf Hakimi, sleduje veľkoklub, nie je nič čudné. Avšak, že ním je práve Chelsea, ktorá má na tomto poste anglického reprezentanta Reece Jamesa a v talóne i pravého obrancu Cesara Azpilicuetu, je trošku zvláśte.

Každopádne, Hakimi je aktuálne hráčom Interu Miláno, s ktorým získal taliansky titul a zmluvu má platnú až do júna 2025. Do klubu totižto prišiel z Realu Madrid v lete 2020 za 45 miliónov eur a stal sa veľmi dôležitým článkom šampińa Serie A. Zvyčajne nastupoval na pravom okraji 5-člennej stredovej formácie a v 37 štartoch si pripísal sedem gólov a ďalšich desať asistencií. Na svojom poste tak patrí medzi tých najlepších. Spomínaný James mal v Premier League oveľa chudobnejšiu bilanciu (gól a dve asistencie).

a hakimi

Zdroj: Transfermarketweb.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter