To vážne? Takto hodnotia prestupové okno v Reale Madrid!

Real Madrid ako jeden z najbohatších klubov sveta, a teda veľmi silný hráč na trhu, zažil neobvyklé prestupové obdobie, ktoré avšak možno nebolo posledné takého. Čo bolo také zvláštne? Madridský gigant skutočne dodržal tvrdenia z jari 2020, že klub nikoho nekúpi.

A také prestupové obdobie Real Madrid len sotva pamätá. Obzvlášť to letné. Podľa zdrojov blízkych klubu avšak vedenie vyjadrilo s počínaním si na trhu spokojnosť, o čom priniesol informácie denník Marca. Jedinými kvázi posilami sa stali traja navrátilci z hosťovaní, a síce ofenzívny stredopoliar Martin Odegaard, pravý obranca Álvaro Odriozola a brankár Andrij Lunin.

Naopak, klub formou hosťovania či natrvalo opustilo dovedna neskutočných šestnásť hráčov, a to Alphonse Areola (PSG), Achraf Hakimi (Inter), Javi Sanchez (Valladolid), Jorge de Frutos (Levante), Dani Gomez (Levante), Luca Zidane (Rayo Vallecano), Takefusa Kubo (Villarreal), Jesus Vallejo (Granada), Reinier (Borussia Dortmund), Oscar Rodriguez (Sevilla), Brahim Diaz (AC Miláno), Dani Ceballos (Arsenal), James Rodriguez (Everton), Gareth Bale (Tottenham), Sergio Reguilón (Tottenham) a Borja Mayoral (AS Rím).

Fanúšikovia majú ale podľa vyjadrení v rôznych diskusiách odlišný názor, najmä trvalé odchody veľmi šikovných krajných obrancov Reguilóna a Achrafa vyvolali nespokojnosť. No klub celkovo podľa denníka Marca takto zarobil nielen 110 miliónov eur na odchodoch, ale ušetril aj desiatky miliónov, ktoré by musel vynaložiť na platy futbalistov, ktorí či už prestúpili alebo zamierili na hosťovanie.

A ako sme v úvode naznačili, nemá byť vylúčené, že podobná situácia sa zopakuje aj v blízkej budúcnosti, keďže minimálne v prípadoch Kuba, Reiniera, a možno aj ďalších hráčov je predpoklad, že po návrate z hosťovaní zapadnú do A-tímu namiesto viacerých veteránov v kabíne Realu.

[poll id=”386″]

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter