To vážne? Tottenham mal stanoviť cenu Harryho Kanea!

Pred šiestimi rokmi to bol len nádejný mladík radujúci sa z prvého gólu v drese A-tímu Tottenhamu, kde futbalovo vyrastal od svojich detských liet. Postupom času sa Harry Kane zmenil na jedného z najobávanejších kanonierov sveta, pričom viackrát vedenie klubu povedalo, že je nepredajný a on sám vyjadril odhodlanie sa stať klubovou legendou.

Harry Kane síce podľa mnohých posledný rok nepredvádza také kvalitné výkony ako v rokoch 2017 či 2018, keď bol doslova nezastaviteľný. Dvakrát sa stal kráľom strelcov Premier League, raz skončil o jediný gól za Salahom a už teraz je so 181 gólmi tretím najlepším strelcom v takmer 140-ročnej histórii Tottenhamu.

Nadišiel však čas odísť? Anglické médiá tvrdia, že vedenie klubu mu nálepku “nepredajný” zmenilo na nálepku 200 miliónov libier (cca 230 miliónov eur). Ak by niekto takúto sumu ponúkol, Kane by prekonal Neymarov prestupový rekord z roku 2017, ktorý činil 222 miliónov eur.

Tomuto malo predchádzať vyjadrenie samotného anglického kanoniera, ktorý po prvýkrát spochybnil svoje účinkovanie v klube. „Mojim snom je stať sa jedným z najlepších hráčov histórie a ak budem cítiť, že ako klub nenapredujeme, budem svoje zotrvanie zvažovať,“ mal vyjadriť svoje pocity kanonier, ktorého kariéra je sprevádzaná početnými zraneniami limitujúcimi jeho progres. Aj preto je otázne, či Manchester United, Real Madrid alebo niekto iný, bude ochotný zaplatiť za jeho služby rekordnú sumu, poprípade čiastku blížiacu sa k nej.

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Twitter