Tomáš Jurčo je späť: Slovák si našiel v zámorí nový klub!

Po vypadnutí slovenských hokejových reprezentantov do 20 rokov z MS prišla predsa len pre slovenský hokej jedna dobrá správa. Tomáš Jurčo ohlásil svoj návrat a dokonca si už v zámorí našiel aj nový klub.

Slovenský reprezentant pôsobil naposledy vo farbách Chicaga Blackhawks. Po sezóne s ním však klub neobnovil kontrakt a to aj z dôvodu, že sa mu vrátili jeho problémy s chrbtom. Nakoniec sa preň situácia skomplikovala natoľko, že musel pod skalpel.

Tomáš Jurčo

Po jeho problémoch s platničkou, ktoré odstránil spomínaný operačný zákrok, začal 26-ročný hokejista s rekonvalescenciou a prípravou. Popritom si hľadal aj nový klub a podarilo sa. Na svojom účte na Twitteri a webovej stránke ho totiž oficiálne ako posilu predstavil klub Springfield Thunderbirds.

Spomínaný celok pôsobí v nižšej AHL ako farma tímu NHL Florida Panthers. Rodák z Košíc by sa tak v prípade dobrých výkonov mohol dostať aj do povedomia “Panterov”, ktorí by mu mohli dať šancu opäť sa predstaviť aj v Národnej hokejovej lige. V nej má Jurčo na svojom konte 201 duelov, v ktorých nazbieral 50 bodov (22+28).

Zdroj: Springfieldthunderbirds.com | Foto: Twitter