TOP 10 pravidiel pre úspech od legendárneho Rodgera Federera!

Legendárny tenista Roger Federer je mnohými považovaný za najväčšieho tenisového hráča všetkých čias. Nedávno sa stal súčasťou elitnej skupiny prosperujúcich ľudí, ktorí vydali “Top 10 pravidiel pre úspech”.

Federer bol v rokoch 2005 až 2008 vymenovaný za Laureus World športovec roka. Od októbra 2002 je nepretržite zaradený medzi desiatku najlepších. Vyhral šesť finálových turnajov ATP World Tour a nedávno vyhral dva Grand Slamové turnaje v tomto roku – Australian Open v januári a Wimbledon v júli.rodger federer

Ako znie 10 pravidiel pre úspech Rogera Federera?

  1. OTÁZKA NA SAMÉHO SEBA

Práca na vašich slabostiach vás urobí úplným hráčom. Nestačí len milovať to, ísť von a robiť to. Vyhrávanie alebo prehrávanie musíte analyzovať. Keď sa veci robia skvelé, čo viac môžem urobiť?

  1. PRÁCA NA VAŠICH SILNÝCH STRÁNKACH

Mnohí ľudia majú pocit, že musia pracovať na svojich slabých miestach. V tenise, keď sa stanete kompletným hráčom, nebudete už nebezpeční.

  1. UŽITE SI TO, ČO ROBÍTE

Pokiaľ si môžete vychutnať to, čo robíte, bude to v poriadku, bez ohľadu na to, aký je výsledok.

  1. MAŤ ŠTRUKTÚROVANÉ CIELE

Musíte mať krátkodobé a dlhodobé ciele. Musíte mať vo svojej mysli jasné, čo chcete robiť a čo chcete dosiahnuť.

  1. VYBUDUJTE SKVELÝ TÍM

V každom aspekte života je tím kľúčom. Harmónia v tíme môže byť veľmi dôležitá.

  1. BUĎTE PRIPRAVENÍ

Buďte vždy pripravení na to, čo príde a čo je pred vami. Federer to dokázal tým, že rozhodol o svojom pláne na sezónu 2017.

  1. POUČTE SA Z VAŠICH CHÝB

Einstein raz povedal, že definícia šialenstva je robiť rovnakú vec znovu a znovu a očakávať iné výsledky. Poučte sa z vašich chýb a môžete sa stať lepším.

  1. ODDELIŤ PRÁCU OD SÚKROMNÉHO ŽIVOTA

Federer je známy ako rodinný muž, ale napriek tomu stále dokáže oddeliť svoj rodinný život od svojho tenisového života.Rodger Federer and his vife

  1. NASLEDOVAŤ SVOJE SNY

“Keď som bol č 1, bol to pre mňa detský sen, ktorý ma prenasledoval.”

10. BAVTE SA

Roger Federer je príkladom šampióna, ktorý sa teší tomu, čo robí a vidí pozitívum v každej situácii. Je známy svojim brilantným zmyslom pre humor.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Facebook