TOP 4 nezodpovedané hokejové otázky: Tri aj naveky ostanú!

Každý z nás si určite položil mnohé otázky, na ktoré nemá, a nikdy ani nebude mať odpoveď. Či už sa týkajú jeho vlastného života, našej vzdialenej minulosti alebo čohokoľvek iného. A taktiež, niekoho môžu trápiť nezodpovedané hokejové otázky. My sme si tých “filozofických” položili niekoľko, pritom sme presvedčení, že zďaleka nie sme jediní.

 

Prvá – Koľko bodov by získaval Sergei Makarov v NHL?

Sovietsky hokejista, ktorý spoločne s Larionovom a Krutovom vytvoril azda najlegendárnejší útok všetkých čias, vládol sovietkej lige a pomohol aj ZSSR k mnohým titulom na MS v hokeji. V drese CSKA Moskvy celé desaťročie bez problémov prekračoval priemer 1,5 bodu na zápas. Napokon sa dostal i do NHL, a to ako 31-ročný. Behom šiestich sezón získal 384 bodov. Ako by si ale viedol v osemdesiatych rokoch, keď bol na vrchole a Gretzky získaval i 200 bodov ročne?

 

Druhá – Dokázal by získať Jágr 100 bodov v sezóne českej Extraligy?

Česká Extraliga je dlhodobo kvalitná súťaž, v ktorej je historickým sezónnym rekordérom Martin Růžička. V drese Třinca získal v sezóne 2012/13 celkovo 83 bodov. Behom výlukového ročníka (2004/05) si pripísal Pálffy v 40 dueloch 41 bodov, Milan Hejduk v 48 zápasoch 51 bodov.

Čo ale Jágr, ktorý 5 krát ovládol produktivitu NHL a jeho kariérnym maximom bolo 149 bodov? Ten v TOP rokoch nikdy celú sezónu v Česku nestrávil. Ako 22-ročný získal v 11 dueloch 22 bodov, ako 40-ročný v 34 zápasoch získal 57 bodov. Ešte ako 48-ročný mal 0,76 bodu na zápas. Ale čo by predviedol okolo roku 2000, nevedno. Určite by to ale záviselo aj od toho, akých spoluhráčov by mal okolo seba.

Tretia – Koľko bodov by dokázal získať Gretzky na vrchole síl v súčasnej NHL?

Rovnaká otázka, ako v prípade, že by sme chceli vidieť dnes Pelého z roku 1960, Beckenbauera z roku 1975 alebo Maradonu z roku 1986. Všetko, a aj šport, sa neustále vyvíja, mení.

Preto sa len ťažko dá zodpovedať, koľko bodov by Gretzky z roku 1985 získal v NHL 2021/22. Jeho videnie a šikovné ruky by boli na vysokej úrovni, horšie by to bolo s rýchlosťou, tvrdosťou či výdržou.

Štvrtá – Ako by slovenské tímy obstáli v československej lige dnes?

Federálne časy sú dávno minulé a situácia je dnes celkom iná. V hokeji nie je spájanie líg tabu ako vo futbale, no i tak nie je obnovenie spoločnej ligy témou dňa. Na rozdiel od predošlých otázok sa to ale raz stať môže.

Ako by ale vyzerala súťaž v sezóne 2021/22, keby sa hralo napríklad dvojkolovo (15 českých a 12 slovenských Extraligistov), nevedno. Môžeme len predpovedať, že tie české by mali pomerne navrch. Ale ako výrazne?

>>>POZRITE SA AJ NA KONTROVERZNÚ TÉMU SÚČASNOSTI<<<

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook