TOP 8 reprezentačných ofenzív sveta: Ktorá je tá úplne NAJ?

Behom aktuálnej reprezentačnej prestávky niektorí tréneri nemohli pracovať s tými úplne najlepšími hráčmi, keďže časť ich je zranená a ďalší sú pre zmenu v karanténe. Zároveň mnohí z nich si uvedomujú, že slová klubových manažérov o tom, aby v extrémne nabitom programe pracovali s hviezdami opatrne a nenasadzovali ich do všetkých zápasov, resp. im dopriali aspoň nejaký čas aj lavičke náhradníkov, nie sú len prázdne slová.

My sme sa však skúsili vytvoriť TOP ofenzívy sveta, a to akoby v rozostavení 4-2-3-1. Samozrejme, všetci tréneri nevsádzajú len na túto formáciu a hrajú napríklad systémami 4-3-3, 4-2-1-3, 3-4-1-2 a pod., no napriek tomu aj tieto rozostavenia či úlohy hráčov sú akoby podobné nami zvolenému 4-2-3-1.

Zvyčajne totižto hrotového útočníka podporujú dvaja ofenzívni hráči z krídelných priestorov a jeden z podhrotovej pozície. V prípade Anglicka, Francúzska, Brazílie či Argentíny sme do role podhrotového futbalistu dali síce skôr útočníkov, no ak je to možné, mnohí tréneri sa aj takýmto štýlom pokúšajú prekvapiť súpera, a to vďaka schopnosti ofenzívnych univerzálov meniť si behom zápasu posty.

Argentína 

Anglicko

Belgicko

Brazília

Francúzsko

Nemecko

Portugalsko

Španielsko

Čo poviete, poriadna kvalita, že? Vybrať tú úplne najlepšiu ofenzívnu štvoricu je spomedzi týchto možností poriadne náročné a zaujíma nás, ktorá a prečo je podľa vás tá najlepšia.

ANKETA:

Foto: Twitter, Chosen11.com, Strawpoll.me