TOP dôvody: Prečo môže dopadnúť podpísanie Cavaniho fiaskom?

33-ročný Edinson Cavani bol zrejme najväčším menom leta 2020 medzi voľnými hráčmi. Niekdajší snajper PSG či Neapolu napriek tomu dlho nemohol “zohnať” nového zamestnávateľa. Teraz je naozaj len krôčik od toho, aby to zmenil.

Informovali sme vás o tom, za akých podmienok ho mal uloviť Manchester United. Na jednej strane je to veľké meno, hráč s ohromnými skúsenosťami atď, no zároveň sa vynárajú aj otázniky a dôvody, prečo by to mohlo dopadnúť fiaskom. Toto sú tie hlavné.

Zranenia

S pribúdajúcim vekom máva väčšina hráčov v dôsledku dlhoročnej enormnej záťaže zdravotné problémy. Jednoducho po tridsiatke už bývajú futbalisti náchylnejší a často sa dlhšie zotavujú. Samotný Cavani od začiatku sezóny 2018/19. a teda behom menej než 800 dní, strávil na maródke približne 220 dní, vinou ktorých nemohol zasiahnuť do viac než 30 duelov.

Dlhodobý výpadok

Cavani nehral súťažný zápas od 29. februára. Aj to bol dôvod, prečo dokonca vypadol z nominácie reprezentačného trénera, hoci bol vždy veľkou oporou Uruguaju.

Edinson Cavani a Luis Suárez

Zapadnutie do kolektívu

Solskjaer má ofenzívu postavenú na mladých dravých hráčoch typu Martial, Rashford či Greenfood, ktorý sa vyznačujú aj ohromnou rýchlosťou. Celkovo sa snaží vštepovať do hráčov neustály pohyb, no Cavani nemusí úplne zapadať do systému.

Nechcená posila

Čo si pod tým predstaviť? Ak chcete niekoho nutne získať, bojujete oňho okamžite. Chelsea tak získala Wernera, United takto bojovali o Sancha. Cavaniho zisk ale vyzerá skôr ako núdzové riešenie.

Nepoučenie sa z minulosti

Samozrejme, každý hráč je iný, inak sa adaptuje, má odlišný herný prejav. No United sa v nedávnej minulosti dvakrát spálili podobným štýloch, čo ich stálo aj nemalý balík peňazí. Hovoríme o Alexisovi Sánchezovi a Radamelovi Falcaovi, dvoch hviezdnych juhoamerických ofenzívnych hviezdach, ktoré na Old Trafford povyhasli. Naopak, Ibrahimović bol aj vo vyššom veku prínosom.

Využitie “nezáujmu”

Cavani mal vysoké platové požiadavky. To bol hlavný dôvod, že v jeho veku už proste oňho nejaký záujem nebol. Benfica to kvôli tomu vzdala, PSG mu už nebolo ochotné platiť tak veľa, Atlético Madrid, Lazio či Neapol taktiež mali mať oňho záujem, no nakoniec to vzdali. Aj to je dôkaz, že United, vedomí si svojich finančných možností, možno len z núdze využili túto možnosť a dajú mu tých 10 miliónov eur na sezónu, teda 20 miliónov za údajný 2-ročný kontrakt.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Givemesport.com | Foto: Twitter