TOP Holanďania v Anglicku: Pozabudnutý víťaz, van Dijk až tretí!

V súčasnosti, keď šport až na pár výnimiek spí, sa organizujú rôzne mienkotvorné ankety. Na oficiálnom webe Premier League je v ostatnom mesiaci postupne možné hlasovať za historisky najlepších hráčov rôznych národností. Ako prvú zvolili tvorcovia holandskú.

Ak sa spomenie Holandsko a súčasne Premier League, mnohým okamžite napadne na um meno Virgil van Dijk. Ten žiari v drese Liverpoolu od svojho príchodu v januári 2018. Mnohí ho už teraz označujú za najlepšieho stopéra, aký kedy súťaž hral. A viacerí by ho zrejme očakávali aj v ankete o TOP Holanďana na najvyššej priečke.

So ziskom 17 percent je však “až” na 3. mieste. Veľmi tesne pred ním je Robin van Persie,  ktorý obliekal v minulosti dres Manchestru United a meno si urobil predovšetkým v Arsenale.

Na čele je však absolútne suverénne verejnosťou trošku pozabudnutá postava. Až 44 percent hlasov od fanúšikov webu dostal dnes už 51-ročný Dennis Bergkamp. Ten v rokoch 1995-2006 obliekal dres Arsenalu, kde v ofenzíve sekundoval Henrymu či ďalším esám.

Celé poradie podľa fanúšikov oficiálneho webu Premier League:

Zdroj: Premierleague.com | Foto: Twitter, Športovýmagazín.sk