Totálny masaker: TOTO môže čakať na Slovan, DAC či “Ružu”!

Behom prvého júlového týždňa vstupili do pohárovej Európy vrámci prvých predkôl traja slovenskí zástupcovia. Bratislavský Slovan v Lige majstrov a duo DAC Dunajská Streda a MFK Ružomberok v Európskej konferenčnej lige.

Ako už v túto chvíľu vieme, Slovan nenadchol, resp. je pod paľbou kritiky a do odvety proti gruzínskemu šampiónovi si odváža výsledok 0:0. Naopak, Ružomberok i DAC nás potešili víťazstvami. “Ruža” zdolala 2:0 Žalgaris a DAC udolal 2:1 Cliftonville. Reálnu šancu na postup majú všetci.

Verme, že všetky naše kluby do ďalších predkôl aj postúpia, a ideálne aspoň niektorý aj do skupinovej fázy. Každopádne, ak to ktorýkoľvek z týchto našich zástupcov dokáže, bude ho čakať šialená jesenná časť. Ako iste viete, už v druhej polovici novembra štartujú MS v Katare.

To znamená, že do tej chvíle už budú musieť byť odohraté všetky zápasy v skupinách. Ak by sa niektorý náš klub v skupinovej fáze predstavil, čakal by ho neskutočný počet zápasov. Na jeseň sa počíta s 18 kolami Fortuna ligy, okrem toho by odohral ten daný klub osem duelov v predkolách a šesť v skupinovej fáze.

Aj bez domáceho pohára je to 32 stretnutí, vrátane neho 34-35. A od 6. júla do 12. novembra, keď je na programe 18. kolo, je 129 dní. Spartak Trnava vstúpi do 2. predkola, takže by hral o dva duely menej. Inými slovami, znamenalo by to zápas v priemere každé štyri dni, ak vôbec. Šialené!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MFK Ružomberok (@mfk_ruzomberok)

Zdroj: Športovýmagazín | Foto: Instagram/FCDAC1904