Toto brankára Barcelony nepoteší! V Nemecku zúri špinavá vojna

0
2

Sú to pomýlené slová, alebo snáď pravda? Predseda Bayernu Mníchov Karl-Heinz Rummenigge bol v minulosti uznávaným nemeckým útočníkom a skvelým zakončovateľom. Teraz však do éteru vypustil vcelku kontroverzné slová. 

Ako je známe, Nemecko má momentálne dvoch skvelých svetových  brankárov, ktorí bezpochyby patria medzi gólmansku špičku. Predvádzajú brilantné zákroky a pre svoje kluby sú nenahraditeľnými oporami. Manuel Neuer a Marc-André ter Stegen sú preto veľkými konkurentmi v boji o post brankárskej jednotky v reprezentčnej bráne.

neuer ter stegen

V Nemecku sa preto rozpútala veľká mediálna vojna, do ktorej sú predovšetkým zainteresované osoby z prostredia Bayernu, ktorí svojimi výrokmi tlačia na kormidelníka Löwa, aby do brány Nemecka zásadne uprednostňoval Neuera. Predovšetkým Rummenigge teraz prilial do ohňa. “Nemecko má šťastie na tento pár brankárov. I keď Neuer je skutočnou svetovou extratriedou a ter Stegen je ešte len na ceste k tomuto postu,” vysvetľoval 64-ročný rodák z Lippstadtu.

Počkať. Takže ter Stegen ešte nie je svetovou extratriedou medzi brankármi? Minimálne kvalitou na úrovni aktuálneho Manuela Neuera už určite je a to kvalitu majstra sveta rozhodne znižovať nechceme. Iste, brankár Barcelony nemá ani zďaleka tak úspešnú kariéru ako Neuer, ale názor Rummeniggeho je pri najmenšom prestrelený. A to určite uznajú aj fanúšikovia Bayernu Mníchov.

karl heinz rummenigge

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter