Toto je 20 najlepších Európanov v histórii NHL: V rebríčku aj štyria Slováci!

Známy švédsky portál Aftonbadet zostavil rebríček tých najlepších hráčov z Európy, ktorí kedy hrali zámorskú NHL. Do top dvadsiatky sa dostali aj štyria Slováci!

Podľa spomínaného švédskeho portálu je najlepším Európanom v histórii NHL Jaromír Jágr. Nikto iný ani kraľovať tomuto rebríčku nemohol, nakoľko Jágr je druhým najproduktívnejším hráčom zámorskej profiligy všetkých čias. Viac bodov ako on, má len Kanaďan Wayne Gretzky.

Druhé miesto obsadil legendárny zadák Detroitu Red Wings, Nicklas Lidström, ktorý sa v roku 2008 stal vôbec prvým kapitánom z Európy, ktorý doviedol svoj tím k výhre v Stanley Cupe.

Prvú trojicu najlepších Európanov histórie NHL uzatvára taktiež Čech a to legendárny Dominik “Dominátor” Hašek, ktorý patrí medzi najväčšie brankárske legendy a je taktiež jedným z priekopníkov európskych gólmanov v zámorskej profilige.

Ako sme už uviedli vyššie, do tohto zoznamu sa dostala aj štvorica Slovákov. Najvyššie sa z našincov umiestnil Peter Šťastný, ktorý obsadil desiatu priečku. Legendárny odchovanec Slovana, ktorý svoje najlepšie roky strávil v Quebecu Nordigues, bol v 80-tych rokoch druhým najproduktívnejším hráčom NHL (za dekádu). Predbehol ho už spomínaný The Great One.

Na štrnástej priečke zoznamu sa umiestnil ešte stále aktívny slovenský krídelník Marián Hossa, ktorý v tejto sezóne v drese Chicaga však do hry nezasiahne.

O dve mieste nižšie a teda na šestnástej priečke nájdeme nášho legendárneho snajpra s dvanástkou na drese, Petra Bondru.

Prvú dvadsiatku najlepších Európanov v NHL uzatvára slovenský zadák a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára.

Top 20 Európanov v histórii NHL podľa portálu Aftonbadet

1. Jaromír Jágr (Česká republika)

2. Nicklas Lidström (Švédsko)

3. Dominik Hašek (Česká republika)

4. Peter Forsberg (Švédsko)

5. Teemu Selänne (Fínsko)

6. Mats Sundin (Švédsko)

7. Jarri Kurri (Fínsko)

8. Börje Salming (Švédsko)

9. Sergej Fjodorov (Rusko)

10. Peter Šťastný (Slovensko)

11. Alexander Ovečkin (Rusko)

12. Pavel Bure (Rusko)

13. Vjačeslav Fetisov (Rusko)

14. Marián Hossa (Slovensko)

15. Daniel Alfredsson (Švédsko)

16. Peter Bondra (Slovensko)

17. Alexander Mogiľnyj (Rusko)

18. Mats Näslund (Švédsko)

19. Iľja Kovaľčuk (Rusko)

20. Zdeno Chára (Slovensko)

Rebríček: TOP 21 životných sezón Slovákov v zámorskej NHL!

Zdroj: Aftonbadet.se | Foto: Instagram