Toto je MASAKER: Čo čaká futbalistov Slovanu v najbližších dňoch!

Bratislavský Slovan je ako slovenský šampión jediným našim účastníkom v predkolách Ligy Majstrov. Na úvod zdolal Shamrock Rovers, hoci v Írsku takmer o postup prišiel. Okrem radosti z postupu to však znamená pre nášho šampióna ešte jednu istotu.

Teda, ak nepočítame skutočnosť, že ich najbližším súperom bude veľmi silný švajčiarsky celok Young Boys Bern. Ten totižto nielenže vyhral ostatné štyri ročníky domácej ligy, ale v ostatných rokoch pravidelne hráva skupinové fázy európskych pohárov. V ročníku 2020/21 napríklad postúpil vrámci Európskej ligy až do osemfinále, no po vyradení Leverkusenu nestačil na Ajax. Pred tromi rokmi hral skupinovú fázu Ligy Majstrov a dokázal dokonca zdolať Juventus.

Ale čo Slovan? V tejto chvíli má vďaka tomu, že máme v Európe až tri súťaže, medzi ktorými sa “presúva”, istotu odohratia ďalších šiestich zápasov. Inými slovami, bez ohľadu na výsledky bude mať extrémne nabité leto. Istotu skupinovej fázy získa v prípade, že vyhrá ľubovoľný dvojzápas. Ak prehrá všetky tri (2. predkolo LM, 3. predkolo EL i 4. predkolo KL), je bez skupinovej fázy a ostane mu len domáca scéna (Fortuna liga a Slovnaft Cup). Do konca augusta odohrá ale s určitosťou až 14 duelov (ak nebude mať niektorý ligový preložený).


Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Strawpoll.me