Toto je možné iba na SLOVENSKU: Fanúšikovia po zasadnutí disciplínarky zúria!

26. apríla zasadala Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu a riešila kontroverzné udalosti posledných dní. Išlo predovšetkým o vyjadrenia trnavského trénera Nestora El Maestra po vypadnutí zo Slovnaft Cupu a správanie generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka ml. po zápase Spartak Trnava – Slovan Bratislava.

Tréner Spartaka Trnava Nestor El Maestro po vypadnutí s bratislavským Slovanom zo Slovnaft Cupu pobúril verejnosť svojím vyjadrením o tom, že slovenský pohár je malá trofej a pre Trnavu je prioritou ligový titul: „Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, ale nechcem povedať, že sme dnes nechceli vyhrať a zabojovať oň vo finále. Trošku sme sklamaní. V tomto ročníku sa v slovenskom futbale udiali veľké zmeny. Teší ma, že veľký a silný Slovan sa sústredí na tento malý a nedôležitý pohár. Pred nami sú väčšie ciele,“ znelo z úst kouča.

Podľa disciplinárnej komisie mal El Maestro svojím konaním poškodiť dobré meno SFZ, Slovnaft Cupu a aj Slovana a za svoje vyjadrenia dostal pokutu 6000 € a pozastavenie výkonu funkcie trénera na jeden zápas.

Nestor El Maestro

Ďalším prípadom, ktorým sa DK zaoberala, bolo vyčíňanie viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovana Bratislava Ivana Kmotríka ml. Ten vo VIP priestoroch počas zápasu 4.kola Fortuna ligy nadstavbovej časti o titul Spartak Trnava – Slovan Bratislava ukazoval prostredník, opľul fanúšikov pod VIP sektorom a napokon mal rozbiť pohár o hlavu jedného z trnavských usporiadateľov.

Výsledok? Pokuta vo výške 2000 €. Verdikt nenechal fanúšikov, najmä tých trnavských, chladných a okamžite vyvolal vlnu nevôle. Po porovnaní oboch činov vidia rozhodnutia ako nanajvýš nespravodlivé. Za krvavý fyzický útok, pľuvanec a nechutné gestá pokuta 2000 €. Na druhej strane, za urážku Slovnaft Cupu a súpera pokuta 6000 € a pozastavenie činnosti. K rozhodnutiu DK na adresu Ivana Kmotríka ml. však treba dodať, že fyzický útok na člena trnavskej SBS je stále v štádiu riešenia. Názor na celú situáciu si urobte sami.

Ivan Kmotrík ml. na zápase Spartak Trnava – Slovan Bratislava


Zdroj: Futbalsfz.com | Video: Sport.sk | Foto: Facebook, Twitter