Toto je TOP 10 klubov s najlepšími svetovými predajmi dresov!

Takmer každý futbalový fanatik má doma aspoň jeden dres svojho milovaného klubu, či už originál alebo iba repliku. Čo sa originálov z oficiálneho predaja týka, kluby na nich zarábajú obrovské peniaze. A toto je 10 klubov, ktoré ich v minulom roku predali najviac.

 

10. AC Miláno

Zašlá sláva tohto talianskeho veľkoklubu sa prejavuje aj na predaji dresov. Ôsme, desiate, respektíve siedme miesto z posledných troch sezón sa odrazili aj na popularite mužstva, a aj preto v tomto rebríčku AC Miláno nie je vyššie. V roku 2016 dokázalo predať 650 tisíc dresov.

9. Paríž Saint-Germain

S príchodom katarských šejkov a ich peniazmi do klubu vystrelila aj popularita PSG. Nákup hráčov zvučných mien a pôsobenie v Lige majstrov sa logicky odrazilo aj na predaji dresov. Paríž ich predal približne 685 tisíc a najväčšiu časť z nich mal na svedomí Angel Di María.

8. Liverpool

Liverpool je podobný prípad ako AC Miláno. Hoci už dlhé roky nezískal významnú trofej, stále ťaží zo svojej histórie a obrovskej fanúšikovskej základne po celom svete. Pod 705 tisíc predaných kusov sa najviac podpísal Philippe Coutinho, ktorý je na siedmom mieste v predajoch medzi jednotlivcami.

7. Juventus

Juventus je číslo jeden medzi tímami Serie A nielen v tabuľke, ale aj v marketingu. Posledných päť sezón nepustil na ligový trón nikoho a vyzerá to tak, že podobný scenár sa zopakuje aj v tomto roku. Dominancia na talianskej scéne sa odrazila na 850 tisíc predaných kusoch čiernobielych tričiek.

6. Arsenal

Mnohí by čakali, že Arsenal v rebríčku skončí štvrtý, ale je až šiesty… A teraz vážne. Arsenal predal v 1,225 milióna dresov. Najviac na dračku ide Mesut Ozil, ktorého dres bol piatym najpredávanejším na svete.

5. Bayern Mníchov

Najväčší a najúspešnejší nemecký klub dosiahol 1,5 milióna predaných kusov. Žiadny klub z Nemecka sa Bavorom ani len nepriblížil, dokonca ani BvB Dortmund. Najviac žiadaný je dres kanoniera Roberta Lewandowskeho.

4. Chelsea

The Blues môžu byť nadmieru spokojní, veď v súčasnosti neohrozene vedú tabuľku Premier League a predali 1,65 milióna dresov. S týmto číslom je určite spokojný aj samotný Roman Abramovič.

3. FC Barcelona

Katalánsky veľkoklub môže za predaj 1,98 milióna kusov vďačiť najmä útočného trojzáprahu MSN. Tričko s menom Messi a desiatkou na chrbte je dokonca najpredávanejšie na svete.

2. Real Madrid

Tento španielsky gigant je zrejme klubom s najlepším marketingom na svete. Od roku 2014, kedy podpísal kontrakty s Jamesom Rodriguezom a Tonim Kroosom, do klubu nepriviedol žiadnu výraznú superstar, no ani to mu nezabránilo predať 2,29 milióna dresov. Nikoho neprekvapí, že ľudia najviac kupujú dres Cristiana Ronalda.

1. Manchester United

Ako už história ukázala, príchod veľkej hviezdy za obrovské peniaze má na svedomí aj obrovské predaje dresov. United spravili z Paula Pogbu najdrahšieho hráča futbalových dejín a ten im to aspoň sčasti “spláca” výborným marketingom. Dresy s menom Paula Pogbu boli tretie najpredávanejšie na svete. Navyše, hneď za ním sa v predajnosti umiestnil Zlatan Ibrahimović, ktorý United nestál ani cent. Keď sa k týmto dvom hviezdam pridali ďalší hráči “Červených diablov”, predaje sa vyšplhali na 2,85 milióna kusov.

Medzi jednotlivcami bol prvý Lionel Messi s Cristianom Ronaldom v pätách. Za hviezdami La Ligy nasleduje trio z Premier League – Pogba, Ibrahimović a Ozil. O šiestu priečku sa delia Neymar a David De Gea. Na nich sa doťahuje stále čoraz viac populárnejší Philippe Coutinho a ôsma priečka patrí dvojici Alexis Sanchez – Sergio Aguero.

Zdroj: Thesportbible.com, Totalsportek.com | Foto: Facebook