Toto kamery neukázali: AHA, čo Angličania skúšali na Chorvátov, keď inkasovali! (VIDEO)

Semifinále Majstrovstiev sveta v Rusku prinieslo dva zápasy ako remeň. Zápas Francúzska s Belgickom i Anglicka Chorvátsko boli boje do poslednej sekundy. Zatiaľ čo Francúzi porazili Belgičanov v riadnom hracom čase, Chorváti na postup potrebovali 120 minút.

Hoci sa Anglicko gólom Trippiera z priameho kopu ujalo vedenia, “Vatreni” dokázali zásluhou Perišića vyrovnať a v predĺžení o postupe Chorvátov do finále rozhodol presný zásah Mandžukića. Následne sa však stalo niečo, čo nám televízne kamery neukázali. Zatiaľ čo Chorváti oslavovali svoj rozhodujúci gól, anglický fanúšik v hľadisku zachytil na video, ako sa futbalisti Albionu snažili zvrátiť katastrofu.

Existuje totiž mýtus, že pokiaľ nikto z hráčov z poľa nezostane na svojej polovici, súper môže rozohrať výkop a dokonca streliť gól. Presne o to sa pokúsili Angličania, ktorí chceli využiť chvíľkovú nepozornosť Chorvátov. Na zlosť anglických hráčov však rozhodca akciu zastavil a vrátil reprezentantov naspäť k stredovému kruhu. A spravil dobre, pretože hneď prvý bod pravidiel FIFA hovorí o zahrávaní výkopu jasne: “Výkop má prebiehať nasledovne: pred výkopom musia byť všetci hráči na vlastnej polovici hracej plochy.”

Ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá a Angličania to skúsili takto. Tento spôsob zrejme odpozerali od Panamy, ktorá to v skupinovej fáze skúsila práve proti Anglicku rovnako. Samozrejme, Panama taktiež u hlavného arbitra nepochodila.

Snaha Anglicka o rýchle rozohranie

Zdroj|Foto: Twitter.com, Facebook