Toto nemal nikto počuť: Unikla tajná nahrávka Diega Simeoneho o Messim, Ronaldovi…

Skupina D má na prebiehajúcich Majstrovstvách sveta v Rusku za sebou už druhé kolo zápasov a na jej konci je prekvapujúco Argentína, ktorá bola pred šampionátom pasovaná za jedného z favoritov na celkový triumf.

“Albicelestes” na úvod získali iba bod s Islandom a v druhom zápase dostali výchovnú facku od Chorvátska po jasnom výsledku 0:3. Tím okolo Lionela Messiho žne kritiku z každej strany a ticho nie sú ani významné futbalové osobnosti Argentíny. K nim určite patrí aj jeden z najlepších trénerov súčasnosti Diego Simeone.

Kouč Atlética Madrid sa však narozdiel od ostatných nevyjadril vo verejnom rozhovore. Kritické slová k reprezentatom Argentíny, ktoré poslal v audionahrávke svojmu asistentovi Germánovi Burgosovi, mali zostať iba medzi nimi. Čo čert nechcel, španielske rádio Cadena Cope sa k nahrávke dostalo a okamžite ju zverejnilo.

Diego Simeone

 

48-ročný rodák z Buenos Aires Simeone naložil trénerovi Sampaolimu, Messimu i brankárovi Caballerovi: “To, čo sme videli proti Chorvátsku, je obrazom toho, čo sa udialo za posledné 4 roky, bohužiaľ. Nevidím žiadneho vodcu. Nevidím žiadne vodcovstvo, ani od kouča, ktorý by mal viesť, ani od hráčov, ktorí by mali byť vedení. Ten tím je stratený.”

V audionahrávke zaslanej svojmu krajanovi Burgosovi sa vyjadril i k niektorým konkrétnym hráčom a neobišiel ani najväčšiu hviezdu tímu Lionela Messiho: “Messi je veľmi dobrý, ale je veľmi dobrý, pretože je obklopený mimoriadnymi hráčmi. Ale ak by si si mal vybrať medzi ním a Ronaldom jedného do normálneho tímu, koho by si si vybral?” zneli slová Simeoneho, ktoré jemne naznačujú, že on sám by si vybral skôr portugalského kapitána.

Poriadnu dávku kritiky schytal i brankár Willy Caballero, ktorý mal obrovský podiel na úvodnom góle Chorvátov: “Brankár… on už to urobil, Germán! Urobil to proti Španielsku a proti Taliansku lopta len tesne minula bránu. A povedal som ti, je škoda, že neinkasoval, pretože by si uvedomili (trénerský tím Argentíny), že ak to pose*ieš na Majstrovstvách sveta, je z toho gól.”

tréner Argentíny Jorge Sampaoli

“Vybral zlý tím a tiež zvolil zlú taktiku. Mali začať proti Islandu tak, ako začali proti Chorvátsku, pretože je to oveľa slabší tím. Keď to pose*ú kouči, je to horšie, ako keď to pose*ú hráči. Takže je to chyba trénera. Je to na ňom,” nenechal na Sampaolim Simeone nitku suchú.

Argentína je po výhre Nigérie nad Islandom opäť v hre o postup zo skupiny. V poslednom zápase však musí bezpodmienečne poraziť práve Nigériu a dúfať, že Island neporazí Chorvátsko.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter