Toto nikto NEČAKAL: TOP 5 útočníkov, ktorí by mohli prísť do Realu!

Real Madrid potrebuje urgentne angažovať nového útočníka. Aspoň tak, tomu nasvedčuje aktuálna situácia v klube. Karim Benzema a Mariano sú totiž zranení, takisto aj Gareth Bale a v tíme nemá kto strieľať góly. Vyriešiť celú situáciu by však nateraz nemusela len top hviezda, ale aj jedno z týchto piatich prekvapujúcich mien.

 

Radamel Falcao

32-ročný skúsený útočník, patrí k tým menej prekvapujúcim možnostiam, veď s príchodom na Santiaga Bernabéua bol spájaný už viackrát. Napriek tomu je stále aktuálnou témou. Nasvedčuje tomu postavenie AS Monaco a aj jeho zlé vzťahy s vedením.Práve to by ho mohlo presvedčiť, aby prišiel pomôcť Realu Madrid. Útočník, ktorý vie byť nebezpečný v pokutovom území aj mimo neho by sa s určitosťou Solarimu hodil.

Olivier Giroud

Hráčovi londýnskej Chelsea FC končí po sezóne zmluva. Mohol by tak byť pre “Biely balet” nie len lacnou, ale aj efektívnou alternatívou. Navyše, do metropoly Anglicka by mal zavítať Gonzalo Higuaín a tak by bol francúzsky útočník odsunutý na vedľajšiu koľaj. Vo veku 32-rokov má urastený kanonier stále čo ponúknuť.

Fiodor Smolov

Prvé väčšie prekvapenie na tomto zozname. Hráč Lokomotivu Moskva je veľmi komplexným útočníkom, ktorý nemá problém strieľať góly. Dokázal to aj tým, že v sezónach 2015/2016 a 2016/2017 mu patrila korunka kráľa strelcov v ruskej najvyššej futbalovej súťaži. Pre 28-ročného útočníka by to bola vhodná príležitosť ako vyšperkovať svoju kariéru.

Bas Dost

Holandský útočník je výborným kanonierom. Potvrdil to aj v roku 2017, keď prehral súboj o Zlatú kopačku s Lionelom Messim iba o tri góly (37:34). Strelecky sa mu darí aj v aktuálnom ročníku, veď v 11-ich ligových dueloch zaznamenal už 10 gólov. Jeho prestup do Realu Madrid by mu navyše mohol otvoriť dvere aj do holandskej futbalovej reprezentácie, v ktorej jeho meno absentovala od konca marca 2018.

Emiliano Sala

28-ročný argentínsky útočník nepatrí k technickým hráčom, no jeho prednosťami je tvrdosť v pokutovom území a taktiež vzdušné súboje. Útočník FC Nantes nastrieľal v tejto sezóne 12 ligových gólov v 19-ich stretnutiach. Naďalej však čaká na svoj debut v reprezentácii. Ten by s určitosťou prišiel, ak by sa mu podarilo pravidelne skórovať v drese madridského klubu.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter