Toto urobil CR7, keď hral poprvýkrát proti Lionelovi Messimu v roku 2008!

Dnes už je rivalita medzi Cristianom Ronaldom a Lionelom Messim niekoľkoročnou záležitosťou. Obaja sacelé roky predbiehajú v prekonávaní rekordov. Ich fanúšikovia sa zase neustále dohadujú o tom, ktorí z nich je skutočne najlepším futbalistom sveta. V roku 2008 tomu však ešte tak nebolo!

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sa proti sebe prvýkrát postavili v sezóne 2007/2008. V rámci semifinále Ligy majstrov si vtedy zmerali sily Manchester United a FC Barcelona. Prvý zápas sa hral v Španielsku a skončil sa nerozhodne 0:0. Fanúšikovia však dodnes spomínajú na moment z tretej minúty tohto stretnutia.

Vtedy totiž zahral obranca Barcelony Milito vo vlastnej šestnástke rukou a bola odpískaná penalta pre Manchester. Loptu si na biely bod postavil Cristiano Ronaldo, ale z 11 metrov prestrelil bránu katalánskeho veľkoklubu.

V semifinálovej odvete vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0 hráči United, keď o ich triumfe rozhodol v 14.minúte Scholes. Manchester v spomínanom ročníku dokráčal až do finále Champions League, v ktorom zvíťazil nad londýnskou Chelsea po penaltách.

Za zmienku stojí, že práve za rok 2008 získal CR7 prvýkrát Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu sveta. Odštartoval tým doteraz trvajúcu nadvládu týchto dvoch velikánov. 🙂

Foto: Twitter