Toto VIDEO volajú “Najlepšie 2 minúty histórie futbalu”. Keď ho uvidíte, pochopíte prečo!

Futbal je bezpochyby najpopulárnejším športom sveta. Fanúšikom každodenne prináša nezabudnuteľné momenty. Tie sa uchovajú v pamäti ešte viac, ak ide o poriadne napínavý zápas, či dokonca o futbalovú drámu.

Jedným z takýchto zápasov bol aj ten z 12. mája 2013 medzi domácim Watfordom a Leicesterom City. Išlo o odvetné stretnutie play-off o postup do Premier League, najvyššej súťaže na ostrovoch. V prvom zápase vyhral domáci Leicester 1:0 a v odvete na pôde Watfordu síce prehrával 2:1, no vďaka gólu strelenému na ihrisku súpera mal postup na dosah.

Bežala už 97. minúta zápasu (áno, čítate dobre) a Watford na postup nutne potreboval streliť gól. Hráč Leicestru City Anthony Knockaert sa však predral cez obranu domácich až do 16-ky a tam nafilmoval pád. Na prekvapenie všetkých, hlavný arbiter ukázal na biely bod. Loptu si na značku 11 metrov postavil sám Knockaert, avšak karma zafungovala dokonale. Brankár Manuel Almunia, známy z pôsobenia v Arsenale, jeho penaltový pokus i následnú dorážku fantasticky chytil.

Watford sa ďalekonosným odkopom dostal do brejku a v siedmej nastavenej minúte strelil Troy Deeney vytúžený postupový gól. Hoci v následnom finále play-off s Crystal Palace prehral a do Premier League nepostúpil, do najvyššej ligy sa predsa len dostal o dva roky nato. Zápas medzi Watfordom a Leicesterom je dodnes považovaný za legendárny a pre mnohých je dokonalou ukážkou futbalovej spravodlivosti. Niektorí fanúšikovia dokonca nazývajú záver tohto zápasu najlepším v histórii futbalu.

Najlepšie 2 minúty v histórii futbalu?

Zdroj|Foto: Facebook, Twitter