Traja futbalisti v TOP 10: Ktorí športovci zarobili v roku 2022 najviac?

Magazín Forbes sa už celé desaťročia zauberá finančníctvom a všetkým, čo do sveta peňazí patrí. Po Vianociach zverejnil rebríček najlepšie zarábajúcich športovcov sveta za rok 2022 podľa dokázateľných príjmov od svojich zamestnávateľov, z reklám či sociálnych sietí.

V elitnej desiatke sa nachádzajú aj traja futbalisti, a to Messi, Ronaldo a Neymar. Okrem nich medzi elitou nechýbajú ani zástupcovia iných športových odvetví.

Na najvyššom stupienku je podľa Forbes tentokrát Lionel Messi so zárobkom 108 miliónov libier (cca 125 miliónov eur, 130 miliónov dolárov, 3 miliardy českých korún). Cez 100-miliónovú hranicu (v librách) sa dostal aj druhý športovec, a síce basketbalista LeBron James. Tretí Cristiano Ronaldo si mal zarobiť 96 mil. libier.

V TOP 10 sú na ďalších priečkach muži, ktorých zárobok bol medzi 79 a 67 miliónmi libier. Štvrtý je Neymar, piaty a šiesty sú basketbalisti Stephen Curry a Kevin Durant, siedmy navzdory koncu tenisovej kariéry Roger Federer, ôsmy boxer Cancelo Alvarez, deviaty hráč amerického futbalu Tom Brady a desiatku uratvára ďalší basketbalista z NBA Giannis Antetokounmpo.

REBRÍČEK (SUMY V DOLÁROCH)

Zdroj: Forbes | Foto: Instagram (1) (2)