TRENČÍN SA PREPADÁVA: SPASIŤ HO MÁ MEDIÁLNE ZNÁMY TRÉNER!

AS Trenčín pred necelým desaťročím získal dva ligové tituly a opakovane reprezentoval Slovensko v pohárovej Európe. Posledné sezóny sú ale skôr trápením a raz sa už musel klub zachraňovať v baráži s Popradom.

Aktuálne sa zase prepadol ligovým pelotónom a v skupine o záchranu je predposledný, za sebou má len beznádejný Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý je odsúdený za zostup. Predposledný tím Fortuna ligy sa ale nemôže úplne radovať. V baráži ho totižto bude čakať druhý tím II. ligy, ktorým, zdá sa, bude presezónny superfavorit na postup – FC Košice, ktoré jednoznačne bažia po postupe.

S cieľom vyhnúť sa baráži prichádza do Trenčína nový tréner, ktorý nahradí Mariána Zimena. Bude ním navrátilec do trénerského remesla František Straka. Bývalý futbalista Sparty či viacerých nemeckých klubov bol aj 35-násobným reprezentantom Československa.

64-ročný Straka je veľmi známy ako expert z televíznych obrazoviek, ako tréner má za sebou mnohé zaujímavé pôsobiská. Napríklad Slovan doviedol v roku 2014 do skupinovej fázy Európskej ligy, má na konte český titul so Spartou, no pôsobil aj v najvyššej gréckej lige alebo dokonca v Austrálii. Na Slovensku viedol aj Ružomberok. Naposledy na jar 2020 sedel na lavičke českého druholigistu z Třinca.

Zdroj: Šport | Foto: In