Tréner Ján Kozák sa vyjadril ku kvalifikácii na MS 2018: Najviac ho mrzí jedna vec!

Slovensko sa na Majstrovstvách sveta 2018 v Rusku definitívne nepredstaví. K účasti v baráži nám chýbal jediný bod, a preto sa sen slovenských fanúšikov i futbalistov predčasne končí.

Do poslednej chvíle sme čakali na výsledky zápasov Ukrajiny s Chorvátskom, Walesu s Írskom, Srbska s Gruzínskom, a futbalový zázrak sa nekonal ani v Grécku, ktoré si poľahky poradilo s Gibraltárom. K nevydarenej kvalifikácii sa pre RTVS vyjadril aj ten najpovolanejší muž – tréner Ján Kozák: “Ukrajina neprehrala doma ani jeden kvalifikačný duel, až ten rozhodujúci. A Walesania neprehrali do tej doby žiaden zápas. Nie som tak sklamaný z týchto zápasov, som skôr sklamaný z toho, že my sme nezískali jeden bod.”

“Som presvedčený, že v rovnovážnom stave nie, že remizujeme, ten zápas vyhráme. Z toho zápasu som najviac sklamaný, pretože to úsilie aj kvalita toho mužstva bola taká, že si baráž zaslúžilo,” povedal pre RTVS o nešťastnej prehre v Škótsku 0:1 lodivod národného tímu.

63-ročný Kozák sa vyjadril aj na adresu srbského rozhodcu Milorada Mažića, ktorý pískal naše zápasy doma s Anglickom a v Škótsku. V oboch hlavný arbiter udelil slovenským futbalistom červenú kartu a v oboch sme prehrali gólmi v samom závere: “Nešťastné rozhodnutie komisie rozhodcov UEFA. Nominovať na taký zápas rozhodcu, ktorý pískal jeden problémový zápas v skupine. Nehovorím, že on bol všetkému na príčine, ani by som si to v živote nedovolil povedať, ale malo to vplyv na to, že sme nehrali baráž.

Milorad Mažić v diskusii s Martinom Škrtelom

Ján Kozák si myslí, že za stratu bodov v niektorých zápasoch môže aj fakt, že sa hráči nesústredili iba na futbal, a teda ich koncentrácia bola nebola 100 %-ná. Narušiť ju mali niektoré kauzy, ktoré sa pretriasali v médiách a medzi fanúšikmi po úspešných Majstrovstvách Európy. Podľa trénera Kozáka tak bolo príčinou neúspechu viacero faktorov počas celej kvalifikácie, avšak najväčším sklamaním je prehra v Škótsku. Tá bude nielen jeho, ale aj samotných reprezentantov a všetkých slovenských fanúšikov ešte hodnú chvíľu mrzieť.

Zdroj: RTVS.sk | Foto: Facebook, Twitter, Pixabay.com