Tréner trnavského Spartaku má o ňom jasno: „Nechcem plán B, ale … !“

Môže niekto v sezóne 2023-24 zosadiť bratislavský Slovan z nášho tróna? Odpoveď v túto chvíľu ťažko hľadať, veď tá uplynulá sotva skončila. Každopádne ale tak DAC Dunajská Streda, ako aj trnavský Spartak ukázali, že 13-násobný šampión nič nebude mať zadarmo.

Jedna možno veľmi dôležitá vec, ktorá by mohla veľa ovplyvniť, je budúcnosť 24-ročného útočníka Abdulrahman Taiwa. Ten prišiel do Trnavy na hosťovanie v septembri 2022 a zažiaril predovšetkým v skupine o titul, kde v ôsmych zápasoch strelil až deväť gólov.

Napokon so 14 gólmi skončil v tabuľke strelcov tretí. Odohral pritom len necelých 1600 minút, zatiaľ čo mnohí popredný strelci odohral okolo 2500 minút.

V čom je však problém? Ako samotný tréner Michal Gašparik povedal v rozhovore pre klubový web, že za všetkým treba hľadať peniaze. Taiwo je preňho osobne prioritou, no, žiaľ, jeho zotrvanie napriek obojstrannému záujmu nie je isté.

„My sme od začiatku vedeli, kde je jeho miesto, ale snažili sme sa vyskladať zostavu tak, aby sme tam dostali obidvoch útočníkov a nebolo to na úkor zmeny systému, v ktorom sa hráči najlepšie cítia a rozumejú mu. Taiwo dal aj tak dokopy s pohárom okolo 20 gólov. Mám pocit, že lepšie strelecky disponovaný útočník tu veľmi dlho nebol.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oki Adewale (@foreingpronaija)

Nechcem plán B, ale chcem Taiwa. On ukázal, že je strelec, ale aj aký to je profesionál a aj človek. On dokázal v kabíne ovplyvniť svojou pracovitosťou a tým, že stále robil niečo navyše, aj iných hráčov. Keď sme sa bavili s ním o futbale, alebo dôvodoch prehry, tak mal vždy výborný pohľad na danú problematiku. Za normálnych okolností by bol kráľom strelcov v lige Taiwo, ale stále som ho brzdil, striedal a zo začiatku aj dával na alternatívny post. Viem, že tu chce zostať, ale všetko je o peniazoch. Iné mená sú tiež v hre, ale s hrotovým útočníkom to nikdy nie je ľahké a hlavne ani lacné,“ povedal Gašparík.

→ PRVÁ LETNÁ TRNAVSKÁ POSILA ←

Taiwo si v minulosti na Slovensku zahral aj za Nitru, ktorá nigérijského útočníka priviedla ešte ako 19-ročného z dorastu Brna, následne aj za Michalovce (6 gólov v 8 zápasoch a Dunajskú Stredu (12 gólov v 43 zápasoch).

Aktuálne je kmeňovým hráčom dánskeho SönderjyskE, v ktorého drese strelil v sezóne 2021-22 šesť gólov a kontrakt v klube má platný do júna 2025. Jeho trhová hodnota podľa Transfermarkt bola v decembri 375 tisíc eur, na jar však strelecky explodoval a je možné, že dánsky klub ho buď nebude chcieť predať alebo si vypýta viac ako pol milióna, čo je na slovenské pomery vysoká čiastka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oki Adewale (@foreingpronaija)

Zdroj: FC Spartak Trnava, Tranfermarkt | Foto: Instagram