TRETIA posila PSG dohodnutá: Prichádza skvelý obranca za VÝHODNÚ sumu!

Paríž St. Germain nie je na prestupovom trhu tak aktívny, ako by sa od bohatého veľkoklubu čakalo. Po odchode športového riaditeľa Leonarda sa však zmenila aj prestupová politika francúzskeho majstra. Klub už nechce platiť prestrelené sumy za hráčov a túži sa zamerať na mladé francúzske talenty.

Jeden takýto futbalista sa už čochvíľa oficiálne stane súčasťou kádra Christophea Galtiera. Paríž St. Germain sa totiž dohodol na prestupe s obrancom Nordim Mukielem. 24-ročný Francúz strávil posledné 4 roky v Lipsku, kde sa vypracoval na kvalitného obrancu. Ten teraz padol do oka PSG a to ho kúpilo. Jeho cena je na pomery Parížanov až pridobrá, no je potrebné poznamenať, že Mukielemu by skončila zmluva o rok.

PSG zaplatí Lipsku základný poplatok vo výške 12 miliónov eur, plus ďalšie 4 milióny bude môcť získať nemecký klub v možných bonusoch. Mukiele odohral za Lipsko 145 zápasov, strelil 10 gólov a na 11 prihral. V obrane RB operoval na pozícií stopéra i pravého obrancu, takže variabilitu určite ocení aj Galtier.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Instagram/psg