Tri finále, trinásť duelov: Takáto je história bitiek medzi Barcou a United!

FC Barcelona a Manchester United sú absolútnymi gigantmi svetového futbalu. Oba tieto kluby majú na konte nespočetné množstvo úspechov, milióny fanúšikov po celom svete a na jar ich čaká dvojzápas v pohárovej Európe.

No, ako zrejme viete, bude to len v Európskej lige, a to dokonca v jej 16/finálovej fáze. Znie to ako vtip, ale je to realita. Podľa mnohých dvaja najväčší favoriti súťaže proti sebe zohrajú duely 16. februára v Španielsku a 23. februára 2023 v Anglicku.

Tieto dva veľké kluby majú za sebou aj bohatú históriu vzájomných konfrontácií. Dovedna ich bolo trinásť. Tri z toho vo finálových dueloch, tri dvojzápasy vo vyraďovacích fázach a štyrikrát sa stretli v skupinovej fáze.

Celkovo má lepšiu bilanciu FC Barcelona, ktorá vyhrala 6 krát, zatiaľ čo anglický celok 3 krát a 4 duely sa skončili nerozhodne.

Aktuálne navyše nutno povedať, že Manchester United má čo katalánskemu gigantovi vracať. V rokoch 2009 a 2011 ho totižto ešte v Guardiolovej ére zdolal vo finálových dueloch Ligy majstrov, v roku 2019 pre zmenu prehral oba štvrťfinálové duely.Tie sú zároveň poslednými súťažnými vzájomnými konfrontáciami tejto dvojice.

Finálové zápasy:

15. maj 1991 – Pohár víťazov pohárov

Man Utd vs FC Barcelona 2:1 (Hughes 2 – Koeman 1)

27. máj 2009 – Liga majstrov

FC Barcelona vs Man Utd 2:0 (Eto´o, Messi)

28. máj 2011 – Liga majstrov

FC Barcelona vs Man Utd 3:1 (Pedro, Messi, Villa – Rooney)

Každopádne, najbližšie vzájomné zápasy budú celkom iné. Od posledného vzájomného zapasu v apríli 2019 majú kluby iných trénerov a ani na trávniku veľa pamätníkov neostalo. Najmä teda v drese Barcelony.

Brutálne šlágre aj Cyprus na Slovensku: Žreb LM, EL a EKL v 1 príspevku!

Zdroj: 11v11 | Foto: Instagram (1) (2)