Trpká definitíva: Český supertalent nútene ukončil kariéru!

Teraz mal byť v najlepších rokoch a prognózy mu predurčovali skutočne veľkú kariéru. Zdravie je však proti a tak jeden z najväčších talentov českého futbalu posledného desaťročia oficiálne končí, o čom prehovoril pre oficiálny web Sparty.

27-ročný útočník Václav Kadlec sa na trávnikoch naposledy predstavil ešte na jar 2019. Len málokto tušil, že “symbolická” jedna minúta z 9. marca proti Plzni bude jeho trpkou derniérou v profesionálnom futbale. Ako sa vyjadril v rozhovore pre web Sparty, ktorej patril, už takmer pol roka cítil, že to zrejme ďalej nepôjde. A to aj napriek tomu, že je to preňho pochopiteľne “tragédiou”, keďže futbal miloval a venoval sa mu od detstva. Sám dodal, že musí dokonca absolvovať aj teraz ešte ďalšiu operáciu kolena, aby vôbec mohol normálne fungovať v bežnom živote. Oporou v týchto ťažkých časoch mu je manželka.

Václav Kadlec sa presadil v Sparte už ako 16-ročný počas sezóny 2008/09, po prelomovej sezóne 2012/13 prestupoval do Nemecka, kde obliekol dres Frankfurtu. Následne opäť hosťoval v Sparte a vyskúšal si aj dánsku ligu v drese Midtjyllandu. Zranenia mu však už vtedy výrazne strpčovali život a v lete 2016 sa vrátil “domov” do Sparty, kde sa pokúšal o reštart. Jeho poslednou solídnou sezónou bola 2017/18, v ktorej závere mu opäť “vypovedalo koleno”. Od tej chvíle odohral na profesionálnej úrovni len necelých tridsať minút. Za reprezentáciu debutoval ako 18-ročný a v 15 zápasoch si pripísal 4 presné zásahy. So Spartou získal dva domáce tituly.

Zdroj: Sparta.cz | Foto: Twitter