Trpká rana: Česko prišlo v “zápase o nič” o TOP hráča!

Český futbal sa po útlme vracia späť a stáva sa nepríjemným súperom pre kohokoľvek. O tom sa v kvalifikácii o MS 2022 presvedčilo aj Belgicko, ktoré z Prahy odchádzalo len s remízou 1:1. Na EURE by mohli Česi svojou nezlomnosťou dokráčať aj ďalej, ako len do osemfinále.

Prečo nie? Mnohí ich hráči pôsobia v TOP ligách, veľký potenciál má národný kouč Jaroslav Šilhavý aj v domácej lige, teda najmä v dresoch Slavie a Sparty. Avšak, o úkaz sezóny prišiel, a to v pomerne “zbytočne”.

Kométa Slavie, 24-ročný záložník či ľavý krídelník Lukáš Provod, prišiel do klubu uplynulé leto za 770 tisíc eur z Plzne, ktorá ho celé roky posielala po hosťovaniach. Behom aktuálneho ročníku avšak neskutočne povyrástol, jeho hodnota má byť teraz 6 miliónov eur a bol spájaný aj s možnými prestupmi do väčších líg. Taktiež od októbra 2020 naskočil do siedmych duelov za Česko, v kvalifikačných zápasoch o svetový šampionát nevynechal ani jeden z trojice duelov, proti Belgicku dokonca strelil gól.

Na EURO, kde mal mať istú miestenku, ale nevycestuje. V zápase 31. kola českej ligy na trávniku Sigmy Olomouc si totižto už po necelých 20 minútach privodil zranenie a neskoršie výšetrenia preukázali, že má natrhnutý krížny väz v kolene a čaká ho dlhá absencia. Pre Česko veľká strata, navyše, v čase, keď má Slavia už istý titul.

Zdroj: Sport.aktualne.cz | Foto: Twitter