Túto legendu svetového futbalu sa Mourinho snažil získať 6-krát. Vždy neúspešne!

0
2

José Mourinho je jeden z najúspešnejších trénerov nielen súčasnosti, ale aj histórie. Väčšina hráčov, ktorých si do mužstva vyhliadne, jeho ponuke neodolá, avšak jeden hráč ho podľa vlastných slov odmietol približne 6-krát!

Tým hráčom nie je nikto iný ako Steven Gerrard, ikona Liverpoolu a vzor oddanosti klubovým farbám. José Mourinho sa mal tohto bývalého fantastického stredopoliara pokúsiť získať počas pôsobenia v troch rôznych kluboch: “Snažil sa ma získať približne 5 či 6-krát počas mojej kariéry. Dvakrát ako tréner Chelsea, snažil sa ma získať do Interu Miláno a taktiež do Realu Madrid,” povedal o neúspešných pokusoch portugalského kouča Stevie G.

Gerrard celú svoju kariéru spojil s červenými farbami Liverpoolu a iba na sklonku kariéry okúsil americkú MLS v drese LA Galaxy. “Mohol som odísť a hrať za neho v rôznych klubov, avšak nikdy som to neurobil,” zaspomínal si na staré časy bývalý kapitán anglickej reprezentácie.

Na Anfield Road strávil 28 rokov, pričom v seniorskom A-tíme odohral 17 sezón, počas ktorých strelil 120 gólov. S Liverpoolom sa však z trofeje pre víťaza Premier League nikdy netešil. Steven Gerrard sa tak právom stal dokonalým príkladom toho, že pre niektorých hráčov je klubová príslušnosť viac ako peniaze či množstvo ligových trofejí.

Steven Gerrard s trofejou pre víťaza Ligy majstrov v roku 2005

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter