Tvorcovia FIFA 23 stoja pred veľkou dilemou: Ktoré riziko podstúpia?

Slávna hra FIFA od spoločnosti EA SPORTS vychádza každoročne na viacerých platformách a vlastne, fanúšikom ju netreba veľmi predstavovať. Má ich totižto milióny a azda sa u nás nenájde žiaden futbalový fanúšik, ktorý by si ju nikdy nezahral.

Teraz ale zrejme jej tvorcovia budú stáť pred veľkou dilemou. Pri tvorbe hráčov a priradzovaní hodnotení musia dbať na dva faktory, ktoré sa ovplyvňujú, no zároveň trošku vylučujú. Významnou hodnotou je pre tvorcov určite pravdovernosť. Ak by totižto hodnotenia hráčov nekorešpondoli s realitou, vyvolávalo by to u fanúšikov pochybnosti a tvorcovia by si vyslúžili kritiku.

Na druhej strane ale stojí marketing, a ten je dôležitý pre príjmy. A peniaze sú nepostrádateľné, Avšak, veľký problém môžu mať tvorcovia s dvomi najväčšími menani svetového futbalu. Lionel Messi a Cristiano Ronaldo majú celé roky najvyššie hodnotenia, tie sú každoročne nad úrovňou 90. Ešte v hre FIFA 22 mal 34-ročný Lionel Messi “overall” 93 a o dva roky starší Cristiano Ronaldo 91.

Aktuálna sezóna ale ani jednému nevychádza úplne podľa prestáv. Ronaldovi sa po skvelom vstupe prestalo na Old Trafford dariť a už sa špekuluje o jeho ďalšom presune. Messi sa v PSG najmä gólovo trápi, veď doteraz ich strelil len sedem. Ich výkony a čísla jednoducho nie sú také, aby mali hodnotenia 90+, a to ani zďaleka. Avšak, ako by fanúšikovia, ktorí si často túto hru kúpia “kvôli nim”, zareagovali, ak by tieto ikony odrazu mali nižšie hodnotenia? A ako zareagujú, ak ostanú ich overally veľmi vysoké? A aké hodnotenia by ste im dali vy?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený EA SPORTS FIFA (@easportsfifa)

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/Cristiano, Instagram/Leomessi