Týmto sa snáď nik nemôže pochváliť: Čo dokázal Dominik Hrbatý proti legendám?

Ak sa niekto opýta, kto je najlepším hráčom všetkých čias, zrejme padne meno Roger Federer, hoci v mnohých ohľadoch ho už Novak Djokovič pokoril a má s ním aj lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov. Ďalšou ikonou je Rafael Nadal, neohrozený kráľ ankuky.

Samozrejme, história mala mnohých veľkých víťazov. Borg, Agassi, Sampras, Becker a dalo by sa pokračovať. Rozhodne nikto medzi velikánov nezaradí slovenského tenistu Dominika Hrbatého, ktorý bol najvyššie na 12. mieste ATP a svoje najlepšie tenisové obdobie mal okolo roku 2005.

Avšak Bratislavčan narodený v roku 1978 sa môže pochváliť tým, že má kladnú bilanciu tak s Nadalom, ako aj s Federerom.

S Nadalom vyhral 3 zo 4 vzájomných zápasov, raz z toho Nadal nedohral. Aj na sety má lepšiu bilanciu, a to 5:3. Nutno však dodať, že tieto vzájomné zápasy sa hrali v rokoch 2003-2005 v čase Hrbatého “slávy”, zatiaľ čo Nadal nemal ani dvadsať. Avšak je faktom, že Nadal už v roku 2005 ako 19-ročný vyhral svoj prvý grand slam.

S Federerom pre zmenu vyhral 2 z 3 vzájomných zápasov, na sety je horší (4:5). Prvá výhra nášho hráča prišla ešte v roku 2000, keď mal Federer 19 rokov, druhá ale v auguste 2004, keď už bol Federer svetovou jednotkou (1:6, 7:6 a 6:4). V roku 2008 vo Wimbledone v čase azda absolútneho Švajčiarovho vrcholu nárok Hrbatý nemal.

Zdroj: Match Stat | Foto: Twitter