Úchvatné: TOP barcelonská zostava vytvorená z Brazílčanov!

Brazílčania sú známi svojou láskou k lopte a futbalu ako takému. Niet sa čo čudovať, že sa ako jediní radovali z titulu majstrov sveta až päťkrát a postupom času, ako sa z tohto športu stával celosvetový biznis. sa postupne dostávali do najlepších európskych celkov.

Veľmi často sa futbalisti z Brazílie uchyľujú k prestupu do Španielska, ktorého kultúra i reč sú im blízke. A ak sa spomenie španielsky futbal, väčšine z nás napadne Real Madrid alebo FC Barcelona. A veru inak tomu nie je ani v najväčšej juhoamerickej krajine.

Niet divu, že priamo do katalánskeho veľkoklubu si našli cestu desiatky Brazílčanov, pričom najmä ofenzívne esá sú bez akýchkoľvek pochýb legendami futbalu. A čo ideálna jedenástka z Brazílčanov v Barcelone? Štyri veľké “R” – Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho a Romário, k nim Coutinho s Neymarom, do defenzívy Maxwell a Dani Alves a k nim ešte Arthur a brankár Neto, títo všetci ešte doplnení aspoň jedným klasickým stopérom Aloisiom, ktorý vyhral s FCB v rokoch 1988-90 dve trofeje.

Foto: Twitter, CHosen11.com