“Udržia nervy na uzde”? Toto môžu dokázať 4 “nenápadné” kluby!

Sezóna 2020/21 je aj vo svete futbalu mimoriadne zvláštna. Prakticky všade sa hrá bez divákov, vinou jarnej koronapauzy z roku 2020 sa začali súťaže neskôr a program sa klubom mimoriadne nahustil, väčšina manažérov mala obmedzenejšie finančné možnosti na zisk posíl, a to všetko spôsobilo, že sa môžeme dočkať nečakaných vyvrcholení.

Každá z piatich európskych TOP líg mala pred začiatkom sezóny svojho TOP favorita, ktorý ju mal navzdory mnohým kvalitným protivníkom ovládnuť. Môže sa avšak stať to, že s výnimkou Premier League, kde Citizens úlohu TOP favorita zvládajú, sa v ostatných súťažiach dočkáme prekvapení. Síce nikde nie takého, akým bol v roku 2016 titul Leicestru, no predsa len, ak by ste na nasledovné celky stavili nejaké peniaze, čoskoro ste si mohli pekne prilepšiť.

Azda najväčšou senzáciou môže byť titul Lille v Ligue 1, ktoré aj desať kôl pred koncom sezóny vedie tabuľku o dva body pred gigantom PSG. Veľmi dôležitý bude ich vzájomný zápas, ktorý je na programe začiatkom apríla (hneď po reprezentačnej pauze).

Druhým najväčším prekvapením by mohol byť titul RB Lipska v Bundeslige. To nenecháva Bayernu šancu na výdych, veď vďaka šiestim výhram v rade a napríklad aj jesennej remíze 3:3 z Mníchova je stále len dva body za TOP favoritom, ktorý už osem sezón nikoho nepustil na trón. Navyše, čaká ich ešte vzájomný zápas, a to behom rovnakého víkendu ako v predošlom prípade, a teda po repre pauze. To znamená, že ani odchod Tima Wernera nepoložil Lipsko na kolená.

Tretím prípadom môže byť titul Atlética Madrid v La Lige po siedmych rokoch. Simeoneho družina je síce už takmer desaťročie vždy v TOP3, no predsa len, Barcelona a Real sú vždy TOP kandidáti na titul. V tomto ročníku bol úplne najväčším favoritom Real, v ktorého prospech mal hrať najširší káder. Atlético má po dvoch tretinách súťaž na spomínané duo troj, resp. päť-bodový náskok, navyše zápas k dobru.

A kvarteto možných prekvapení ukončuje Inter Miláno vládnuci Serie A. Conteho zverenci síce zlyhali v Lige Majstrov, za to avšak ako papierovo jediný aký-taký súper Juventusu, ktorý mal získať desiaty titul v rade, zvládajú s bravúrou ligové vystúpenia. Aktuálne majú sedem výhier v rade (so skóre 18:2), z ostatných devätnástich duelov majú bilanciu 16-2-1, v Miláne vyhrali s Juve 2:0 a po dvoch tretinách súťaže majú komfortný náskok. AC Miláno stráca šesť bodov, Juventus až desať (no má zápas k dobru). Inter navyše už čakajú len traja papierovo silní súperi, a to Neapol, AS Rím a v predposlednom kole Juventus.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter