UEFA núti PSG predať hráčov, inak ho vyradí z Ligy majstrov: Paríž vybral týchto 8!

Hoci prezident Paríža Saint-Germain Nasser Al Khelaifi niekoľkokrát zdôraznil, že prestupová politika, a najmä prestup Neymara, boli v súlade s pravidlami Finančného Fair Play, UEFA mala situáciu pozorne skúmať a napokon PSG nariadiť jasné opatrenia.

Denník El´País tvrdí, že európske veľkokluby na čele s Realom Madrid, Bayernom Mníchov a Juventusom podali podnet na prešetrenie prestupovej politiky PSG. UEFA tak spravila a pohrozila Parížu vyradením z budúcoročnej edície Ligy majstrov (v prípade, že sa PSG kvalifikuje). Najvyšší muž PSG mal okamžite začať konať a kontaktoval agentov ôsmich hráčov, ktorých klub považoval za predajných.

kapitán PSG Thiago Silva

Generálny manažér PSG Jean-Claude Blanc začal okamžite s klubmi jednať o predaji futbalistov, ktorými boli Angel Di María, Javier Pastore, Blaise Matuidi, Lucas Moura, Julian Draxler, Hatem Ben Arfa, Serge Aurier a prekvapivo aj kapitán Thiago Silva. To malo v kabíne spôsobiť nemalé napätie.

Julian Draxler

Ako vieme, z tejto skupiny ôsmich futbalistov napokon odišiel len Serge Aurier za 25 miliónov eur do Tottenhamu a Blaise Matuidi za 20 miliónov do Juventusu. Podľa periodika RMC musí Paríž na vyrovnanie Finančného Fair Play predať hráčov v celkovej hodnote 110 miliónov eur do 31. januára 2018. Zdá sa tak, že v zimnom prestupovom období budeme svedkami poriadneho výpredaja s prvotriednym “tovarom”. Záujemcovia si už určite mädlia ruky.

Zdroj: En.as.com, Si.com | Foto: Twitter